OFK Vršac – FK Omladinac Novi Banovci 2:1

VRŠAC – Fudbaleri OFK Vršca, u prvoj kontrolnoj utakmici posle povratka sa priprema koje su odradili u Međugorju, danas su na pomoćnom stadionu savladali FK Omladinac iz Novih Banovaca sa 2:1.

Meč Vrščana i Banovčana bio je više od dobre provere. Oba trenera mogla su biti zadovoljna trčanjem, zalaganjem i disciplinom igrača, uživalo je i pedesetak ljubitelja fudbala koji su po hladnom vremenu došli da vide trenutne mogućnosti vršačkog prvoligaša.

Izabranici trenera Nenada Mijailovića materijalizovali su kvalitetnu ofanzivnu igru u završnici prvog poluvremena. Najpre se u 35. minutu Danijel Stojković sjajno iz drugog plana ubacio u napad, posle prodora po desnom krilu milimetarski preciznim centaršutem uposlio je Pavlova koji je udarcem glavom za televizijske špice sportskih emisija, sa desetak metara, zatresao mrežu Omladinca, 1:0.

Samo pet minuta kasnije viđena je još jedna izvanredna akcija Vrščana po desnoj strani, ovog puta se u ulozi asistenta našao golgeter tima Pavlov, a preciznim udarcem sa ivice šesneasetrca prednost je na 2:0 povećao Graonja.

U drugom poluvremenu obe ekipe nastavile su sa ofanzivnom igrom, propušteno je po nekoliko prilika na obe strane, u samom finišu počasni pogodak za Omladinac efektnim udarcem postavio je Ležajić.

Vrščani će u subotu imati novu proveru, na stadion pod kulom stiže rumunski drugoligaš Politehnika iz Temišvara, meč je zakazan za 13 časova.