logo transparend vojvodina uzivo

,

OFK Brestač osvajač drugog turnira „Sećanje na Bebeta“

PEĆINCI – Proteklog vikenda u Ašanji je odigran 2. Memorijalni turnir „Sećanje na Bebeta“, koji je pokrenut prošle godine u znak sećanja na igrača FK „Kameni“ iz Ašanje i OFK „Brestač“ Aleksandra Kristijana Markovića, tragično nastradalog u saobraćajnoj nesreći 2022. godine.

Organizator turnira je FK „Kameni“, a pored domaćeg tima nastupili su i FK “Borac” iz Progara, FK “Polet” iz Nikinaca i OFK “Brestač” koji je i osvajač ovogodišnjeg turnira, jer je u finalnoj utakmici, golovima Jovanovića u 23. minutu i Nikolića u 64. minutu, savladao domaći FK „Kameni“ i tako zasluženo došao do trofeja.

U utakmici za treće mesto FK „Polet“ je bio bolji od FK „Borac“ i slavio je rezultatom 2:1.

„Čestitamo OFK „Brestač“, kao i svim ostalim učesnicima na ovom turniru, svim navijačima i ljudima koji su doprineli da ovaj događaj prođe u najboljem mogućem redu, kako i dolikuje ovakom povodu. Turnir je i ove godine pokazao da će Bebe zauvek biti sa nama“ – izjavio je ispred organizatora Marko Micković, predsednik FK „Kameni“.

Za najboljeg igrača Turnira proglašen je Branko Balaban (FK „Kameni“), za najboljeg strelca Stefan Stojanović (FK „Polet“), dok je titulu najboljeg golmana poneo Lazar Simić (OFK „Brestač“).

Nagrade najuspešnijima, koje je donirao Sportski savez „Razvoj sportova“, uručio je član Upravnog odbora FK „Kameni“ Miloš Filipović.