Odžaci: Tekstilac slavio u Bačkoj Palanci

fk tekstilac
ODŽACI – Fudbaleri Tekstilca ostvarili su prvu pobedu u prvenstvu Mozzart Bet Prve lige Srbije.

Odžačani su u drugom prvenstvenom kolu u Bačkoj Palanci zasluženo slavili nad ekipom užičke Slobode sa 3:1. Već u šestom minutu domaćin je poveo golom Ukučukvua. Letošnje pojačanje iz beogradskog IMT-a rutisnski je loptu sproveo u mrežu na asistenciju Stojanovića. Oba tima su do poluvremena imali po dve prilike, ali promena na semaforu nije bilo. U desetom minutu nastavka Ivan Davidović je duplirao prednost svog tima fantastičnim udarcem iz “slobodnjaka” sa 25 metara. Nije dugo trajala radost Odžačana. Samo šest minuta kasnije Užičani preko kapitena Bojana Gajića smanjuju zaostatak. Isti igrač je nedugo potom bio u novoj gol šansi, ali je Brać bio siguran. Tekstilac je uzvratio preko mladog Vasića u 67. minutu, ali je njegov pokušaj golman gostiju bez problema zaustavio. U 80. minutu Miloš Zekić je odlično ispratio centaršut sa leve strane i rutinski glavom matirao Vukašinovića za konačnih 3:1. Vredno pomena je i pokušaj sa distance domaćeg rezerviste Dejana Stankovića četiri minuta pre isteka regularnog dela.

U narednom kolu Tekstilac gostuje Metalcu iz Gornjeg Milanovca. Rezultati drugog kola: Grafičar – Jedinstvo (Ub) 3:0, Inđija – Dubočica 2:2, Radnički (SM) – Vršac 0:0, Smederevo 1924 – Mladost Gat 1:1, RFK Novi Sad 1921 – Radničlki (NB) 1:1, OFK Beograd – Metalac 4:1, Kolubara – Mačva 3:2.