Održana prva samostalna trka u nordijskom hodanju

SOMBOR – U organizaciji ARSU „Sledi me“ Sombor, na šetalištu pored Velikog bačkog kanala u Somboru, održana je prva samostalna trka u nordijskom hodanju u Srbiji.

Više od 90 takmičara iz Srbije i Hrvatske takmičilo se na stazi dužine 10 kilometara.
Takmičari koji su učestvovali u trci, hodali su od Gradskog kupališta „Štrand“ do „Tromeđe“ i nazad, u dva kruga. Zadatih 10 kilometara u muškoj kategoriji, prvi je prešao Mirko Erdelji, drugo mesto osvojio je Željko Levnajić, dok je trećeplasirani bio Zoran Ilić. U ženskoj kategoriji, najbrža je bila Nataša Koljenšić, drugo mesto zauzela je Svetlana Glavašević, dok je treće mesto osvojila Milica Lugumerski. Za sve one koji nisu bili u mogućnosti da završe celu trku, a prešli su barem 5 kilometara, obezbeđene su medalje za učešće.
Ispred Grada Sombora, sportskom događaju prisustvovao je član Gradskog veća za oblast sporta, dece i omladine, Ognjen Andrinčin.