Odbojkašice Jedinstva nisu uspele da osvoje ovogodišnji Superkup Srbije

STARA PAZOVA – U dvorani “Breza” u Gornjem Milanovcu TENT je savladao Jedinstvo iz Stare Pazove sa 3:1, po setovima 26:24, 25:21, 21:25, i 25:10, posle 119 minuta igre i osvojio Superkup Srbije za 2024. godinu.

Utakmica je bila zanimljivija nego što to rezultat na kraju pokazuje. Favorizovana ekipa TENT-a je povela u prvom setu, međutim mlade odbojkašice Jedinstva se bude, preokreću rezultat, imaju i dve set lopte, ali TENT okreće rezultat na 26:24.

I u drugom setu je egal sve do finiša kada se obrenovčanke odlepljuju na 25:21.

U trećem setu četa Jove Cakovića se ne predaje i zahvaljujući poenima Anđele Kukilo i blokovima Anje Zubić pobeđuju sa 21:25.

U četvrtom setu TENT je već nadmoćan. Caković burno reaguje posle jednog čelendža na 11:5, zbog čega je dobio žuti karton. Ali to nije razbudilo njegov tim, koji u ovom periodu nema odgovor na igru rivala. Na kraju ubedljivih 25:10, konačnih 3:1 i trofej Superkupa.

Utisak je da je mlada postava Jedinstva pružila dostojan otpor favoritu i da će u predstojećoj sezoni pružati sve bolju i bolju igru.