,

Odbojkašice Jedinstva bez polufinala Kupa CEV

STARA PAZOVA – Odbojkašice Jedinstva nisu uspele da se plasiraju u polufinale Kupa CEV jer su izgubile u revanš meču četvrtfinala u švajcarskom Nojšatelu sa 3:1, po setovima 25:23, 20:25, 25:19 i 25:18 u regularnom delu i potom 15:13 u tzv. „Zlatnom setu“.
CEV

Bilo je potrebno Jedinstvu vremena da se adaptira na gostujući teren, pa ne čudi da je domaćin bio u prednosti tokom uvodnog perioda. Ipak, morao je Nojšatel i te kako da se pomuči kako bi stigao do vođstva, s obzirom na to da je prvi set okončao u svoju korist sa 25:23.

CEV

Nastavio je domaćin sa nešto boljom igrom i u drugoj deonici i već na startu poveo je sa 7:2 i sve do sredine ovog seta održavao je prednost. Ipak, pri rezultatu 18:15, u korist tima iz Švajcarske, šampion Srbije je ubacio u petu brzinu i napravio je seriju od 10:2, koja mu je donela izjednačenje.

Iako je delovalo da će rezultat iz prethodnog seta demoralisati domaće odbojkašice, to ovde nije bio slučaj. Nojšatel je u naredna dva seta podigao nivo svoje igre, rano je stizao do rezultatske zalihe i na kraju je okončao utakmicu u svoju korist, što je značilo da će o putniku u polufinale odlučiti ”zlatni set”.

Ponovo je ekipa iz Švajcarske bolje otvorila odlučujući et i povela je sa 5:2 i 7:5. Međutim, odmah su izabranice Jova Cakovića uhvatile priključak i u završnici su uspele da stignu do izjednačenja (12:12). Nažalost, Nojšatel je u tim momentima bio za nijansu istrajniji i sa 15:13, plasirao se u polufinale Kupa CEV.