Odbojkaši Vojvodine poraženi od Crvene Zvezde

Crvena zvezda – Vojvodina NS seme 0:3 (25:21, 30:28, 28:26)

Nije crveno–beli derbi prošao onako kako su očekivali odbojkaši Vojvodine NS seme, pošto su na gostovanju Crvenoj zvezdi izgubili maksimalnim rezultatom utakmicu drugog kola Superlige. Dugo se nije dogodilo da šampion doživi ovakav poraz, ali tri boda su sasvim zasluženo pripala Beograđanima, koji su u ovu sezonu ušli s velikim ambicijama, uz novu upravu, trenera i sastav.

Falilo je Voši svežine, energije i očigledno veći motiv, kao i koncentracije u neizvesnim završnicama drugog i trećeg seta. S druge strane, domaćini su bili više nego odlučni da rivalu uzmu meru. To su uspeli u prvoj deonici, kada su sredinom stekli osetniju prednost, a rezultat 20:15 nagovestio je ishod – 1:0. U drugom setu Voša se vratila iz minusa od pet poena (17:12) a pred kraj je i preokrenula. U maratonskoj završnici prokockala je, međutim, tri set lopte, dok je Zvezda treću iskoristila i došla na korak do pobede. Krenuli su Novosađani sigurno u nastavku, diktirali su ritam, vodili 8:5, pa se činilo da će da pomrse konce Zvezdi, koja je ipak, as servisima uspela da okrene stvari na svoju stranu, povede 18:14 i do kraja nije ispuštala vođstvo za konačnih 3:0. Vojvodina u nedelju igra prvu utakmicu na domaćem terenu, a u trećem kolu ugostiće Partizan.

BEOGRAD: USC Voždovac, gledalaca:100, sudije: Stojanac, Balandžić.

CRVENA ZVEZDA: Milić, Jevtić (libero 1), Stanković 5, Tadić 8, Daca 4, Nikolić, Arsenoski 5, Popović, Ristić 19, Meljanac 22, Milenković (libero 2), Andonović, Ilić.

VOJVODINA NS SEME: Simić 7, Brborić (libero 2), L. Čubrilo 3, Bajandić 5, Vujović, Zečević, Negić (libero 1), Rudić, Migel 6, N. Čubrilo 5, Vilimanović, Parapunov 17, Mehić 6, Bošnjak