Odbojkaši Spartaka nadigrali Mladi Radnik

SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka vratili su se u pobednički ritam, pošto su nakon pomalo neočekivanog poraza u Gornjem MIlanovcu pred svojom publikom u subotičkoj Hali sportova savladali uvek neugodni Mladi radnik sa maksimalnih 3:0 (34:32, 25:17, 25:16).

Prvi set doneo je puno uzbuđenja i rezultatskog preokreta. Poveo je Spartak sa 5:3 i 11:8 da bi gosti serijom poena preokrenuli rezultat pa j enakon bloka Goića na semaforu stajalo 14:16. Spartak dolazi do novog preokreta i vodstva od 22:20 u finišu seta. Međutim, domaći nisu mogli set lako privesti kraju. Gosti iz Požarevca set uvode u dramatičnu završnicu pošto su poravnali na 23:23. U nastavku svaki put je Spartak dolazio do set lopte, ali su se gosti odlično držali. Domaći su tek desetu uspeli da iskoriste i sa maratonskih 34:32 nakon poena Jungića dobiju prvi set.

Nakon osvojenog prvog seta Spartak je silno motivisan krenuo u nastavak meča. Pojačali su igru u bloku i sa raznovrsnim napadom diktirali tempo i rezultat. Mladi radnik je poveo u drugom setu sa 6:4, međutim Spartak je brzo odgovorio te preokrenuo rezultat na 8:6. Nakon izjednačenih 11:11, domaći odbojkaši preuzimaju igru i rezultat. . Blokom Matića bilo je 20:16 a kada se pridružio i Boharev prednost je porasla na velikih 23:16. Domaćini koriste prvu set loptu i sa 25:17 dolaze do prednosti od 2.0 u meču.

Treći set je bio neizvestan samo do rezultata  9:9, nakon čega su subotičani poenom Vulikića i blokom Pavlovića imali tri poena viška, 13:10. Ubrzo se prednost povećala na 17:11, a nakon as servisa Bohareva za 23:15, nazirao se pobednik susreta. Matić donosi set loptu koju koristi Pavlović za 25:16 i maksimalnih 3:0 u meču.