Odblokiran ulaz u zgradu RTV-a

NOVI SAD – Jutros oko 5.30 pripadnici žandarmerije potisnuli su studente sa ulaza u zgradu RTV-a, koji su od sinoć od 22 sata blokirali sve ulaze.

Studenti su pozvali na okupljanje u Kampusu sinoć oko 21 sat odakle su krenuli ka Mišeluku. Blokada svih ulaza u zgradu RTV-a tokom noći je bila pojačana a zaposleni koji su kasno sinoć završili smenu uspeli su da izađu iz zgrade u pratnji žandarmerije.

Generalni direktor RTV-a Goran Karadžić obratio se javnosti kada su studenti dozvolili zaposlenima da napuste zgradu i kada je blokada počela.

Ulazi u zgradu RTS-a blokirani su deveti sat.

Studenti u blokadi punih devet sati blokiraju sve ulaze u zgradu Radio-televizije Srbije, u Aberdarevoj i Takovskoj, kao i na Košutnjaku.

U Aberdarevoj su podigli šator, a na Košutnjaku su ispisali grafite na prilazima zgrade.

Studenti u blokadi su uoči okupljanja na svomInstagramnalogu objavili: „Javni medijski servis radi protiv svih nas“.

„Kako Regulator elektronskih medija (REM) ne postoji – niko ih ne može ukrotiti. Protest traje dok se ne raspiše novi konkurs za REM ili dok se RTS ne ugasi“,piše u objavi.

Tagovi:

0 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Pročitajte još: