Obradović je uspeo da iznenadi Bajića: To ove sezone nije koristio!

Trener Igokee posle poraza od Partizana

Partizan je u subotu uveče nastavio trijumfalni niz u AdmiralBet ABA ligi. Šestu uzastopnu recku u regionalnom takmičenju crno-beli su udarili protiv Igokee, koja je u dvorani „Aleksandar Nikolić“ savladana 83:70.

Na konferenciji za medije posle meča trener gostiju Dragan Bajić čestitao je beogradskom timu zasluženu pobedu i poželeo mu puno sreće u svim takmičenjima u nastavku sezone.

– Znali smo da su crno-beli veoma agresivni, pokušali smo kroz treninge da sprečimo da nam se u prenosu lopte dogode greške koje su nam se desile u prvoj utakmici, gde smo praktično sami sebe pobedili. To je dosta dobro izgledalo dok nismo ušli u fazu napada, gde smo iz nekih izgubljenih lopti dozvolili Partizanu da dođe do 12 poena iz kontranapada u prvom poluvremenu, što je previše za tim kao što je beogradski – kazao je Bajić.

Iskusni strateg između redova je priznao da ga je Željko Obradović iznenadio početkom druge deonice.

– Dobro smo otvorili utakmicu, dobro kontrolisano i napadački i defanzivno, međutim u drugoj četvrtini Željko je uveo specifično visoku petorku, što nije koristio ove sezone, verovatno znajući šta radi i to nam je napravilo problem u situacijama kada je preuzimao sve, gde smo mi izgubili tečnost u napadu. Otvaranje drugog poluvremena i serija Partizana 10:0 u mnogome je usmerila meč u Partizanovu korist – kazao je Bajić, kojeg je obradovala reakcija njegovog tima u momentu kada mu je pretila rezultatska katastrofa.

– Raduje me što smo uspeli da se vratimo iz minusa od 20 razlike u korektnu i, možemo reći, do samog kraja živu utakmicu. Nismo imali snage da dođemo do preokreta, ali je veoma bitno da smo uspeli, bez obzira što nam nedostaje Ilić koji je možda, statistički, naš najbolji igrač ove sezone, zaustavimo ofanzivni skok Partizana. Treba izvući dobre i loše stvari i okrenuti se nastavku sezone. Mi imamo naš cilj, da se plasiramo u plej-of i veoma smo blizu toga. Već u sledećoj utakmici sa Studentskim centrom može da nam otvori put da to obezbedimo tri, četiri kola pre kraja što bi bio veliki uspeh – kazao je Dragan Bajić.