logo transparend vojvodina uzivo

NSZ: Nakon obuka za knjigovođe 92 ljudi dobilo posao

nacionalna-sluzba-zaposljavanje-nsz

BEOGRAD – U prvih nekoliko meseci od završetka besplatnih onlajn obuka za knjigovođe 92 osobe su našle posao, saopštila je danas Nacionalna služba za zapošljavanje.

Program koji je završilo 293 nezaposlenih iz cele Srbije, sastojao se od teoretskog i praktičnog dela, trajao je 120 časova i održavao onlajn, što se, navodi se, pokazalo kao sjajan modalitet za vreme pandemije.

Uslov za učešće na obukama je da je kandidat na evidenciji nazaposlenih NSZ-a, a među polaznicima se našlo 95 odsto žena.

Učesnici su bili i 22 povratnika, 24 korisnika socijalne pomoći, kao i ostale ranjive grupe i mladi.

Aleksandra Čejić iz Vršca, obuku je pohađala iz svog doma i jedna je od uspešnih polaznica, koja je istakla da je praćenje obuka funkcionisalo besprekorno.

„Čim sam shvatila da su obuke u onlajn obliku, odmah sam prihvatila, jer imam puno obaveza oko porodice i male dece, a volim svaki vid ulaganja u sebe. Uz podršku profesora i koordinatora uspevala sam da nadoknadim vrlo brzo sve što mi nije bilo jasno ili sam propustila“, rekla je Čejić koja je nakon završenih obuka dobila ponudu za posao u oblasti vođenja poslovnih knjiga.

Obuke je podržao globalni program Nemačke razvojne saradnje „Migracije za razvoj“ (PME), koji u Srbiji sprovodi GIZ, a sproveo ih je pod vođstvom NSZ Narodni Univerzitet Niš.

Koordinatorka projekta sa NU Niš Jovana Čanji Aranđelović rekla je da je način organizovanja obuka bio presudan za veliki odziv i kontinuitet polaznika.

„Polaznici su mogli da biraju, odnosno usklade vreme praćenja obuka sa svojim privatnim obavezama, Takođe, jednostavnost virtuelne platforme i dostupnost profesora i koordinatora, jako su značili polaznicima“, poručila je Čanji Aranđelović.

Ona je navela da je više od 70 odsto polaznika, obuke završilo sa najvišom ocenom.

Osim podrške u edukaciji i zapošljavanju, program je obezbedio i savetovanje polaznika kurseva, kako o uspešnijem korišćenju ostalih mera podrške, tako i o drugim mehanizmima pomoći koje obezbeđuje Nemačka razvojna saradnja, posebno kroz DIMAK.

DIMAK je Nemački informativni centar za migracije, stručno obrazovanje i karijeru, koji od 2016. godine u Srbiji posluje u okviru programa „Migracije za razvoj“ (PME) i „Migracije i dijaspora“ (PMD).

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.