Novi debakl Mančester junajteda: Njukasl sa tri gola lupio šamar Đavolima

Vrlo laka pobeda Svraka i osveta za poraz u finalu

Fudbaleri Mančester junajteda doživeli su peti poraz na poslednjih osam domaćih utakmica pošto su u osmini finala EFL kupa poraženi od Njukasla na „Old Trafordu“ sa 3:0.

Oba trenera su izvršila otprilike jednak broj promena u odnosu na uobičajene sastave, ali izgleda da je to manje prijalo domaćinu, pa je već na pauzi imao dva gola minusa.

Najpre je rezervista Migel Almiron u 28. minutu pogodio posle dodavanja Tina Livramenta, da bi u 36. Luis Hol prelepim golom najavio šta čeka Mančester u nastavku.

Konačan rezutlat postavio je Džo Vilok u 60. nakon asistencije Žoelintona. Razlika je mogla da bude i veća do kraja meča, ali Šon Longstaf nije iskoristio izglednu šansu.

Njukasl se tako osvetio istom rivalu za poraz u finalu ovog takmičenja u prošloj sezoni, a Eriku Ten Hagu ostaje da se zapita do kada će stvari moći ovako da funkcionišu.

Vest Hem je napravio malo iznenađenje izbacivši Arsenal 3:1 golovima Kudusa, Bouena i auto-golom Vajta, dok je utešni pogodak dao Odegard.