,

Nove medalje za rumske atletičare Odličja na tri različita takmičenja

RUMA – Mladi atletičari AK Ruma, proteklog vikenda, nastupili su na tri takmičenja u dve različite starosne kategorije.

Otvoreno Prvenstvo Beograda za mlađe juniore odrzano je u nedelju, 09.06.2024. godine, jedini takmičar rumskog kluba bila je Dunja Zrakić, ali se kući vratila sa dve medalje, i to:

2. mesto – bacanje koplja 500gr, rezultat – 32.24m,

3. mesto – skok uvis, rezultat – 140cm.

Prvenstvo AP Vojvodine za mlađe juniore, odrzano je u nedelju, 09.06.2024. godine, u Sremskoj Mitrovici.

Atletski Klub „Ruma“ je osvojio 7 medalja, i to 2 zlatne, 2 srebrne i 3 bronzane. Pored visokih plasmana, ono što posebno raduje jeste podatak da je dosta mladih atletičara oborilo lične rekorde u disciplinama u kojima su nastupali.

Rezultati:

1.mesto – Aleksandra Trifunović, bacanje kugle 3kg, 14.73m LR,

1.mesto – Petar Stanojčić U16, 800m, 2:10.11 LR (pobedio u konkurenciji 2-3 godine starijih, i sledeće godine pionir),

13.mesto – Srba Makuljević U16, 100m, 13.48s LR,

* U 16 – označava kategoriju pionir, takmičili se sa 2 godine starijim sportskim protivnicima.

* LR – lični rekord.

U subotu, 08.06.2024. godine u Sremskoj Mitrovici odrzano je Prvenstvo AP Vojvodine za mlađe pionire.

Takmičenje je bilo masovno, najmlađe rumske atletičarke istakle su se u trci štafeta 4x100m – osvojeno 3. mesto, u sastavu: Nina Novaković, Teodora Petković, Jana Vidanović, Jelena Ninković.

Zapazen nastup imao je i Vuk Živanić, koji je osvojio 4. mesto u skok udalj, sa rezultatom 4.62m, dok je 9. mesto osvojio Marko Zec, skok udalj – 4.40m.