Nova ubedljiva pobeda FK “Srbobran”

lopta-teren
SRBOBRAN – Drugo kola prvenstva za FK “Srbobran” bilo je jednako uspešno kao prvo, sa identičnim rezultatom 3:0 savladan je FK “Vinogradar” iz Hajdukova. Nakon dve pobede bez primljenog gola i postignutuh 6, “Srbobran” je vodeća ekipa na tabeli Područne fudbalske lige “Subotica”.

Već u 15. minutu utakmice, koja se u subotu igrala na stadionu FK “Srbobran”, domaći su vodili 2:0. Prvi registrovan pogodak je bio autogol, a drugi je postigao Srđan Radojković. Sa tim rezurtatom se i završilo prvo poluvreme. U drugom poluvremenu u igru ulazi Marko Šijačić, postiže treći gol i postavlja krajnji rezultat utakmice, FK “Srbobran” 3:0 FK “Vinogradar”.

Srbobranci su u meč ušli odgovorno, svesni da pobeda u prvom kolu nema nekog smisla ukoliko se ne overi pobedom i u drugom kolu. Bilo je mnogo više izglednih prilika za domaću ekipu, koje nisu realizovane, sa samo malo sreće pobeda je mogla biti i poduplana.

U startnih jedanaest bilo je deset Srbobranaca: Ađanski (c), Konatar, Radojković, Jelić, Zelić, Ilić, Krstić, Komlenić, Srdanov, Miković, Trivić; a sa klupe su u igru ušli još: Divjaković, Andesilić, Šijačić i Filipović.

Izabranici trenera Dragana Matarugina spremni i sa pobedničkim mentalitetom, ići će na prvo gostovanje u sezoni, narednog vikenda u Sentu. Biće to prilika da se pokaže borbeni karakter na gostujućem terenu i tako potvrdi dominacija u takmičenju.