VRŠAC – Agencija za licenciranje stečajnih upravnika oglasila je prodaju Vršačke pivare AD u stečaju, sa početnom cenom od 78.5 miliona dinara. Pivara u Vršcu je najstarija pivara u Srbiji, a u stečaju je od 2010. godine.
To je za gotovo 60 miliona dinara niže od sume koja je tražena na prethodnoj licitaciji u januaru, kada se kompleks u Vršcu nudio za 137.32 miliona dinara. Ova prodaja nije bila uspešna, jer nije bilo zainteresovanih kupaca.
I krajem decembra postupak prodaje Vršačke pivare bio je neuspešan, jer nije stigla nijedna ponuda, a početna cena tada je bila 196.18 miliona dinara.
Predmet prodaje uključuje kompletnu imovinu pivare na lokaciji u ulici Žarka Zrenjanina 4 u Vršcu.
Imovina obuhvata fabrički krug s nekretninama i pratećom infrastrukturom na površini od 16.473 kvadrata, opremu za proizvodnju i punjenje piva i sokova, kao i zalihe sirovina i ambalaže.
Pored toga, prodaja uključuje potraživanja od kupaca, akcije u vršačkom AD „Millennium“ nominalne vrednosti 26 miliona dinara, kao i udeo u kapitalu „Pivare i sladare“ doo Beograd. Dodatno, stečajni dužnik ima potencijalna prava na zemljište povezano s navedenim nekretninama.