logo transparend vojvodina uzivo

Njukasl došao na korak od Lige šampiona, a Zvezda od milionskog novca i 3. šešira

Veliki uspeh Svraka

Fudbaleri Njukasla savladali su Brajton sa 4:1 u odloženoj utakmici 25. kola Premijer lige i došli su na korak od Lige šampiona sledeće sezone.

Njukasl je ovom pobedom stigao do 69. boda i učvrstili su se na trećem mestu sa tri boda više od Mančester junajteda uz meč više, ali i četiri boda više od Liverpula koji je na petom mestu.

Svrake su povele u 22. minutu autogolom Undava, koji je loše reagovao u kaznenom prostoru posle centaršuta Tripijea.

Na 2:0 povisio je Burn u poslednjim momentima prvog poluvremena, takođe posle centaršuta Tripijea, koji je upisao drugu asistenciju.

Startom drugog poluvremena Undav se iskupio za autogol, pa je sada pogodio mrežu rivala i smanjio rezultat.

Mreže su mirovale do 90. minuta, kada je Kalum Vilson rešio meč posle proigravanja Almirona, a samo minut kasnije Vilson je asistirao Brunu Gimaraešu, koji je matirao golmana gostiju za konačnih 4:1.

Njukaslu je sada dovoljno da u preostala dva kola osvoji bar tri boda i osiguraće mesto u Ligi šampiona.

Svrake u narednom kolu dočekuju Lester, a u poslednjem gostuju Čelsiju.

Inače, ovaj rezultat Njukasla odgovara i Zvezdi, jer će u tom slučaju crveno-beli da se pomere za jedno mesto u Ligi šampiona i doći će na prag 3. šešira za Ligu šampiona, a dobiće i 1.100.000 evra na ime bonusa.