logo transparend vojvodina uzivo

Nina Rikanović iz Kragujevca dobitnica je Granprija na 10. BUDI festivalu u Pančevu

PANČEVO – Nina Rikanović 13-ogodišnja devojčica iz Kragujevca dobitnica je Granprija na 10. Bijenalu umetničkog dečjeg izraza BUDI u Pančevu i sa svojim pratiocima otputovaće u Diznilend, saopšteno je na današnjoj konferenciji za medije.

Obrazloženje za nagrade saopštili su Branislav Radovanović, kreator i umetnički direktor BUDI festivala i članice Dečjeg žirija Zoe Radovanović i Iris Radovanović.

Na 10. Međunarodnom bijenalu umetničkog dečjeg izraza – 10. BUDI: „Otključano nebo!“ pristiglo je 1.514 pojedinačnih i grupnih radova u kategorijama: BUDI Print, BUDI Original, BUDI Selfie, BUDI Slikar, BUDI Bajka, BUDI Džuboks, BUDI Moda i BUDI Film.

Radovi su pristigli iz regiona: Crne Gore, Severne Makedonije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske; inostranstva: Bugarske, Nemačke, Belgije, Češke, kao i iz naše zemlje, Srbije.

Stručni žiri u sastavu mr Jelena Rubil – umetnica i profesorka (predsednica žirija), dr Svetlana Bezdanov Gostimir – redovna profesorka na Akademiji umetnosti u Beogradu, Predrag Starčević – profesor razredne nastave, Snežana Ćuruvija – BUDI programska direktorka i Dušan Marino – slikar, doneo je sledeću

ODLUKU O NAGRAĐENIM RADOVIMA:

10. BUDI GRAND PRIX: Nina Rikanović (2010), Budi Piper / Budi Otto, OŠ „Sveti Sava“ Kragujevac

Najbolji rad u kategoriji BUDI Moda i najbolji rad u svim kategorijama prikazuje Ninin magičan svet u kome je sve moguće i čime je pokazala da je njeno nebo „otključano“. Nina Radaković je kreirala „nebesku odeću“ i liniju modela „Fashion of Vuldor” za likove Otoa i Pajper kojima se ostvaruju najdublji snovi i fantazije otključavanjem neba i pripremom za novi i neistražen svet. Modeli i kostimi su nacrtani i obojeni sa neverovatnom preciznošću i darom za prikaz proporcija, perspektive i materijala do najsitnijih detalja. Razigrani crtež i kolorit, uz primenu različitih tehnika i materijala, izdvojili su rad kao jedan od najmaštovitijih odgovora na temu „Otključano nebo“.

1. BUDI PRINT

I ravnopravna nagrada: Milica Nikoletić 5/V Nebo je moj ogrtač, OŠ „Jovan Dučić“ Kuljani, Banja Luka, Republika Srpska, BiH
I ravnopravna nagrada: Anđelija Mladenović VII-1 Otključano nebo, OŠ „Đura Jakšić“ Jelašnica

II nagrada: Mikuláš Bonczek (2015), O Raketě, Brose Kids Club CZ, Republika Češka
III nagrada: Jovan Trajković (2014), Jovan i Mateja u svemiru, OŠ „Svetozar Marković“ Vranje

Pohvala: Petra Tošić (2010), Likovna sekcija DK Babušnica, Babušnica
Pohvala: Grupni rad: Jan, Clara,Tim, Johanna, Matteo, Fabian, Theo (6-10), Brose Kids Club Coburg, Savezna Republika Nemačka
Pohvala: Ljubica Olćan VI1, Otključano nebo, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Pančevo

2. BUDI SELFIE

I ravnopravna nagrada: Viktor El-Mefleh (2010) Autoportret, OŠ „14.Oktobar“ Rakovica
I ravnopravna nagrada: Xuanxuan Tou, Brose Kids Club Coburg, Savezna Republika Nemačka

II nagrada: Lenka Ilić (2012), Atelje na Voždovcu, Beograd

III ravnopravna nagrada: Anastasija Jevtić II2, Pančevo
III ravnopravna nagrada: Dunja Tomić 7b, OŠ „Matija Gubec“, Donji Tavankut

Pohvala: Grupni rad: Lea Vinogradac, Tena Varžić, Ivano Magić, Dorian Greganić, Barbara Pavošević, Marin Pavošević, Tia Đurakić, Dorian Greganić, OŠ „Ladimirevci“ / PŠ Ivanovci, Republika Hrvatska
Pohvala: Nikolina Ilić (2011), Autoportret, OŠ „14. Oktobar“, Rakovica, Beograd
Pohvala: Mila Đorđević (2011), OŠ „Branko Radičević“ Vranje
Pohvala: Pavle Kureš (2013), Autoportret, Genal Art Space – Centar za umetnost i edukaciju, Novi Beograd

3. BUDI SLIKAR

I nagrada: Maryàš Škapa (2015), Brose Kids Club CZ, Republika Češka

II ravnopravna nagrada: Sofija Vukotić (14), OŠ „Ilija Birčanin“, Zemun Polje
II ravnopravna nagrada: Nevena Spasić (2010), St. Albertus College, Leuven, Belgija
II ravnopravna nagrada: Mia Nestorova IX1, OOU ,,Vasil Glavinov“, Veles, Republika Severna Makedonija

III ravnopravna nagrada: Anna Simeonova (7 ), Children՚s Art School „Kolorit“ Pleven, Bugarska
III ravnopravna nagrada: Maša Mijatović (2015), ARTISTIKUM – centar za edukaciju i razvoj umetnosti, Beograd
III ravnopravna nagrada: Nikola Dimitrijević (2013) Astronaut, Genal Art Space – Centar za umetnost i edukaciju, Novi Beograd

Pohvala: Michal Šmajser (2012), Brose Kids Club CZ, Republika Češka
Pohvala: Natalija Živković, Kristina Stojanov, Luna Tripković (13), Pančevo
Pohvala: Daria Dekova (7), Children՚s Art School „Kolorit“ Pleven, Republika Bugarska
Pohvala: Stefan Radosavac (2011), OŠ „Sveti Sava“, Pančevo
Pohvala: Iskra Obradović (7,) „Čarobni svet crtanja“, Pančevo
Pohvala: Nina Rikanović (2010), Otto vol Dor, Kragujevac
Pohvala: Zoja Stojanović (2014), OŠ „Rastko Nemaljić- Sveti Sava“, Nova Pazova
Pohvala: Helena Bogdan (2009), Nebo, NSDKC-Novosadski dečiji kulturni centar, Novi Sad
Pohvala: Ksenija Puač (4), NSDKC-Novosadski dečiji kulturni centar, Novi Sad
Pohvala: Siyana Pavlova (8), Children՚s Art School „Kolorit“ Pleven, Republika Bugarska

4. BUDI BAJKA

I nagrada: Grupni rad (4-7), predstava ,,Crvenkapa“, Saradnja Biblioteke ,,Dimitrije Tucović“ i DECImetar, Lazarevac

II nagrada: Grupni rad, predstava ,,Pepeljuga“, Dečiji centar, Zaječar
III nagrada: Starija grupa, Naša prva priča, ilustrovana bajka, PU Dečja radost, vrtić „Bambi“ Pančevo

5. BUDI FILM

I nagrada: Jakša Cincović (12), Sunce i Mesec, Škola animiranog filma Vranje (ŠaF-Vranje)

II nagrada: Grupni rad (stotinu dece uzrasta 4–13), Koji je tvoj sledeći korak?, Genal Art Space – Centar za umetnost i edukaciju, Novi Beograd

III nagrada: Teodor Štůrala (2015), Farmařův sen | Farmers dream, Brose Kids Club CZ, Republika Češka

Pohvala: Ninoslav Prvulj (2015), Kratki animirani film Spavač, PU Dečja radost, vrtić „Bubamara“ Pančevo

6. BUDI ORIGINAL

I nagrada: Vanja Dimitrijević VIII1, Inicijal, OŠ „14.Oktobar“ Rakovica

II ravnopravna nagrada: Liza Boljbuh (2012), Genal Art Space – Centar za umetnost i edukaciju, Novi Beograd
II ravnopravna nagrada: Tijana Leovac (2009), OŠ „14.Oktobar“ Rakovica
II ravnopravna nagrada: Sara Goranović (2011), Genal Art Space – Centar za umetnost i edukaciju, Novi Beograd

III ravnopravna nagrada: Lana Mladenović (2011), Likovna sekcija DK Babušnica, Babušnica
III ravnopravna nagrada: Theo, Brose Kids Club Coburg, Savezna Republika Nemačka

Pohvala: Fabian, Tim, Mateo, Brose (6-10), Brose Kids Club Coburg, Savezna Republika Nemačka
Pohvala: Milica Car VIII2 Inicijal, OŠ „Branko Ćopić“, Beograd
Pohvala: Strahinja Dušanović V1 Inicijal, OŠ „14.Oktobar“ Rakovica
Pohvala: Elena Dekić (2008) Inicijal, OŠ „Kosta Abrašević“ Resnik

7. BUDI MODA

I nagrada: Nina Rikanović (2010), Budi Piper / Budi Otto, OŠ „Sveti Sava“ Kragujevac

II ravnopravna nagrada: Anđela Bogašić (2009), OŠ „Majšanski put“ Subotica

III nagrada: Milica Palančan i Dunja Marković II2, OŠ „Bratstvo-jedinstvo“ Pančevo

Pohvala: Grupni rad IV4, Nebeska kraljica, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Pančevo
Pohvala: Nikolina Ilić (2011), Modna kreacija, OŠ „14.Oktobar“ Rakovica
Pohvala: Sofija Lazarević VI1, Modna kreacija na temu neba, OŠ „Branko Ćopić“ Beograd
Pohvala: Jana Stojanović (2011), OŠ „Rastko Nemanjić- Sveti Sava“ Nova Pazova
Pohvala: Vanessa, Brose Kids Club Coburg, Savezna republika Nemačka

Nagrada Ljubiša Divjak za mentorski rad:

– Biljana Genal, Genal Art Space Centar za umetnost i edukaciju, Beograd
– Ljubica Tankocić, NSDKC-Novosadski dečiji kulturni centar, Novi Sad
– Valentina Nikolić, Dom kulture Babušnica
– Radmila Komplenić, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Zrenjanin
– Jelena Petrović, ART Laboratorija Beograd
– Dragana Marković Kelemen, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Pančevo
– Biljana Golubović i Jelena Lončar, PU Dečja radost, vrtić „Pupoljak“ Pančevo

 

Foto: Vojvodina Uživo

 

DEČJI ŽIRI

Ove godine dečji žiri koji je radio u sastavu: Zoe Radovanović (2010), Iris Radovanović (2013), Milica Graovac (2012), Jovanka Vukadinović (2013), Mina Madžarević (2009), Andrej Reljin (2009), Vasilije Aleksijević (2010), Vida Radaković (2012) i Nika Miladinović (2013), doneo je sledeću:

ODLUKU O NAGRAĐENIM RADOVIMA:

1. BUDI PRINT

I ravnopravna nagrada: Anđelija Mladenović VII1, Otključano nebo, OŠ „Đura Jakšić“ Jelašnica
I ravnopravna nagrada: Mikuláš Bonczek (2015), O Raketě Brose Kids Club CZ, Republika Češka

Pohvala: Milica Nikoletić 5/V, Vjetar mi je šapnuo, OŠ „Jovan Dučić“ Kuljani, Banja Luka, Republika Srpska, BiH
Pohvala: Ognjen Vučetić (2013), Godišnja doba, ilustrovana priča, OŠ „Duško Radović“ Beograd
Pohvala: Petra Tošić (2010), Likovna sekcija DK Babušnica, Babušnica

2. BUDI SELFIE

I nagrada: Milica Car (2008), Autoportret, OŠ „Branko Ćopić“ Beograd

Pohvala: : Viktor El-Mefleh (2010), Autoportret, OŠ „14.Oktobar“, Rakovica,Beograd

3. BUDI SLIKAR

I ravnopravna nagrada: Mia Nestorova IX1, OOU ,,Vasil Glavinov“, Veles R. Severna Makedonija
I ravnopravna nagrada: Natalija Živković, Kristina Stojanov, Luna Tripković (13), Pančevo

Pohvala: Nevena Spasić (13), St. Albertus College, Leuven, Kraljevina Belgija
Pohvala: Jakov Gavrilović (2014), Umetnički atelje „Radost“, Beograd

4. BUDI BAJKA

I nagrada: Grupni rad (4-7) predstava ,,Crvenkapa“, Saradnja Biblioteke ,,Dimitrije Tucović“ i DECImetar, Lazarevac

5. BUDI FILM

I nagrada: Teodor Štůrala (2015), Farmařův sen | Farmers dream, Brose Kids Club CZ, Republika Češka

Pohvala: Ninoslav Prvulj (2015), Kratki animirani film Spavač, PU Dečja radost, vrtić „Bubamara, Pančevo

6. BUDI ORIGINAL

I nagrada: Milica Car VIII2, Inicijal, OŠ „Branko Ćopić“, Beograd

Pohvala: Tijana Leovac (2009), OŠ „14. Oktobar“ Rakovica
Pohvala: Sara Goranović (2011), Genal Art Space – Centar za umetnost i edukaciju, Novi Beograd

7. BUDI MODA

I nagrada: Grupni rad IV4, Nebeska kraljica, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Pančevo
I nagrada: Nikolina Ilić (2011), Modna kreacija, OŠ „14.Oktobar“ Rakovica

Pohvala: Anđela Bogašić (2009), OŠ „Majšanski put“ Subotica
Pohvala: Sofija Lazarević VI1, Modna kreacija na temu neba, OŠ „Branko Ćopić“ Beograd

 

 

Ovogodišnje, 10. jubilarno izdanje Bijenale umetničkog dečjeg izraza u Pančevu (BUDI), čija je tema „Otključano nebo”, održava se od 15. maja do 15. juna na više lokacija u Pančevu sa više od 50 besplatnih programa koji će se održavati svakog dana. Programi su podeljeni u segmente – vizuelna umetnost, pozorišni, muzički, književni, filmski, ekološki i tribinski program. Ovogodišnja zemlja gost-domaćin Bijenala je Nemačka.

Bijenale počinje u ponedeljak, 15. maja u 18 sati, na Svetski dan porodice, svečanim otvaranjem Međunarodne izložbe radova nagrađenih na 10. BUDI konkursu, koja će biti postavljena u Galeriji savremene umetnosti.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.