Nica ponovo prva u Francuskoj, Monako mora da juri pobedu u derbiju sa Lilom

Nica nastavlja seriju bez poraza

Fudbaleri Nice slavili su na gostovanju protiv Klermona sa 1:0 u meču 10. kola Lige 1.

Izabranici trenera Frančeska Fariola odigrali su još jedan odličan meč i tako nastavili seriju bez poraza. Od starta duela protiv „fenjeraša“ francuskog prvenstva  Nica je imala incijativu i stvarala šanse. Ipak, tokom prvog poluvremena nije uspela da dođe do prednosti iako je najbolju priliku imala posle dosuđenog jedanaesterca  koji u 37. minutu nije realizovao Labord.

Drugi deo meča doneo je nove šanse na obe strane. Ipak, Nica je imala incijativu i želela pobedu, a do nje je stigla u 74. minutu kada je Budaui pogodio posle asistencije Peroa.

Posle ovog meča, Nica je prva sa 22 boda i bez poraza, a Monako je sada drugi sa 20 bodova i utakmicom manje. Monako svoj meč igra ove nedelje u gostima protiv Lila.