Nestvarni Haland sa pet golova odveo Siti u četvrtfinale, Inter „na mišiće“ izbacio Grujićev Porto

Odlični Erling Haland je izjednačio rekord Lionela Mesija i Luisa Alberta

Fudberi Mančester Sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona pobedom nad Lajpcigom sa 7:0 (ukupno 8:1), dok su u drugom susretu Porto i Inter remizirali bez golova, što je bilo dovoljno da Inter sa ukupnih 1:0 prođe u četvrtfinale.

Veče je proteklo apsoultno u znaku neverovatnog Erlinga Halanda, koji je čak pet puta zatresao mrežu nemačkog tima, čime se izjednačio sa Lionelom Mesijem i Luisom Adrijanom, koji su do sada bili jedini koji su na jednom meču Lige šampiona pogađali po pet puta.

Osim toga, treba napomenuti i da je norveški gorostas postigao het-trik u prvom poluvremenu. Možda je Haland mogao i do rekorda, ali ga je Pep Gvardiola zamenio u 63. minutu.

Kada je reč o samoj utakmici, rezultat govori o viđenom na terenu. Siti je diktirao tempo od prvog minuta, a Erling Haland je gotovo u svakoj situaciji pred golom pretio. Mogao je i do ubedljivijeg učinka, ali je Blasvič u nekoliko navrata sačuvao svoju mrežu, koliko je to bilo u njegovoj moći. Osim Halanda, u strelce se upisao i Ilkaj Gundogan, koji je pogodio posle lepe timske akcije. Na kraju je pobedu potvrdio Kevin De Brujne, spektakularnim pogotkom u finišu meča.

„Građani“ su još jednom demonstrirali silu, i opravdali ulogu favorita, a Erling Haland je još jednom pokazao da je trenutno jedan od najboljih napadača na planeti.

Kada je reč o drugom meču, Inter je nekako uspeo da sačuva mrežu i obezbedi prolaz u četvrtfinale. Bledo su deloali i jedni i drugi na ovom susretu, iako je nešto bolje na terenu izgledao domaći sastav, ali bezuspešno, rezultat se nije menjao od prvog do poslednjeg minuta

Na kraju je onaj pogodak Lautara Martineza iz 86. minuta prve utakmice bio odlučujući. Nekoliko dobrih situacija imao je Porto tokom prvih 45 minuta preko Eustakija i Evanilsona, ali je Inter uspeo da se „sačuva“ i u nastavku „parkira autobus“ pred gol i sačuva mrežu.

U sredu su na programu još dve utakmice osmine finala, Napoli će dočekati ekipu Ajntrahta iz Frankfurta, dok će Real Madrid dočekati ekipu Liverpula.