Nestvaran scenario naših timova u Evropi, svet šokiran: Zvezda, TSC i Čuka igrali kao po matrici

Neverovatan ishod utakmica naših timova u Evropi

Slučajnosti u svetu sporta nisu retkost, naprotiv, ali ovo što smo imali prilike da gledamo u prvim kolima svih evropskih takmičenja je zaista nešto nesvakidašnje.

Kao da je neko režirao, a fudbaleri igrali po istom scenariju. Sličnost između samih utakmica je neverovatno velika.

O čemu je reč? Fudbaleri Crvene zvezdeTSC-a i Čukaričkog su odigrali svoje prve mečeve u Evropi i oni su išli potpuno istim tokom, sa malom korekcijom minutaže postignutih golova.

Sva tri tima su izgubila rezultatima 3:1 i to nakon što su sva tri tima prvo povela, a ta prednost nije bila dugog daha.

Naime, Zvezda je u Ligi šampiona, u duelu sa Mančester Sitijem postigla pogodak na isteku prvog poluvremena, a izjednačenje je usledilo drugi minut po startu drugog dela igre.

Na utakmici TSC-a protiv Vest Hema u Ligi Evrope, naš tim je poveo u 48. minutu, a izjednačenje je stiglo 18 minuta kasnije, dok je sledeći pogodak engleskog predstavnika pao četiri minuta posle prvog i to u režiji istog igrača.

Ista je sudbina zadesila Čukarički, koji je poveo u 26. minutu, a 18 minuta kasnije Varga je pomogao Ferencvarošu da izjednači u prvom meču Lige konferencija. U nadoknadi prvog poluvremena domaći tim je postigao još jedan, a onda je Pešić zatresao mrežu Čuke i treći put u 79. minutu.

Fudbal zaista jeste specifičan sport i retko da bi neki drugi mogao da pruži ova uzbuđenja.