Nemci razbili Škote; „Penzioner“ Kros prešao igricu; „Zaista smo razočarali“

Fudbaleri Nemačke ubedljivo su savladali Škotsku (5:1) u Minhenu na otvaranju EURO.

Domaćin je na startu grupe A slavio golovima Florijana Virca u 11, Džamala Musijale u 19, Kaija Haverca iz penala u 46, Niklasa Filkruga u 68, te Emrea Džana u 93. minutu. Antonio Ridiger je u 87. minutu postigao autogol.

Kratku ceremoniju otvaranja obeležile su ovacije za preminulog Franca Bekenbauera, da bi u nastavku u prvi plan izbili domaći fudbaleri.

Od samog starta su krenuli jako, prvu šansu je imao Florijan Virc već u prvom minutu, da bi upravo prvotimac Leverkuzena u 11. minutu postigao prvi gol na EURO.

Sve je počelo od Krosa, koji je poslao dugu loptu do Kimiha na desnoj strani, odakle je lopta na „povratnu“ stigla do Virca.

Šutirao je, ali ništa naročito, dovoljno da prevari Gana. Lopta se od golmana Škotske odbila u stativu, pa završila u mreži.

Timu Julijana Nagelsmana nije dugo trebalo da dupliraju prednost. To je učinio Džamal Musijala u 19. minutu.

Gindoan je probio odbranu gostiju sjajnom loptom za Haverca, koji je zastao i nesebično proigrao Musijalu, koji je zakucao loptu iza leđa Gana.

Nemačka se u 25. minutu ponadala da bi mogla do penala, koji je Turpan u prvi mah svirao, pa poništio posle dojave iz VAR sobe.

Nakon mirnijeg perioda, domaći su Škotima zadali novi udarac, ključni, pošto je Porteus u 42. minutu napravio penal, a zbog oštrine starta nad Gindoanom, zaradio je i direktan crveni karton.

Siguran sa bele tačke u prvom minutu nadoknade bio je Kai Haverc, koji je praktično rešio pitanje pobednika.

Nemci su i u drugom poluvremenu nastavili da igraju po istom receptu, s tim da im je bilo još lakše, pošto su imali brojčanu nadmoć na terenu.

Doduše, te prilike koje su stvarali nisu bile bog zna kakve. Ridigerov pokušaj iz velike daljine, potom šansa za Virca iz relativne blizine…

Niklas Filkrug, napadač Dortmunda, dobio je šansu u 63. a za pogodak mu je bilo dovoljno samo pet minuta. Na fenomenalan način, projektilom od 110/h, savladao je Gana.

Do kraja susreta, Antonio Ridiger je savladao Nojera na pomalo bizaran način. Mekena je šutirao glavom, da bi lopta od Ridigera završila u mreži.

Tu goleadi nije bio kraj, pošto je u trećem minutu nadoknade Emre Džan preciznim udarcem sa distance režirao „petardu“ na Alijanc areni.

Drugi meč u okviru ove grupe odigraće Švajcarska i Mađarska u subotu od 15.00 u Kelnu.