Neinvazivne metode sa kratkim periodom oporavka: Sve što treba da znate o tretmanima za podmlađivanje

Koža prva pokazuje svaku promenu u organizmu, pa tako i godine, te se najpre pojavljuju sitne bore, pegice i ožiljici.

Žene se oduvek težile tome da budu negovane i lepe, pa su pronalazile različite načine da u tome i uspeju. Osim toga, većini je cilj da im lice bude bez bora i nepravilnosti i da kroz godine održe svežinu i sjaj.

Pravi saveznik u tome, pored ishrane, vežbanja uma i tela, jesu antejdž tretmani. Starenje je  neizbežan proces u ljudskom životu, ali ne i nužno loš.

Koža prva pokazuje svaku promenu u organizmu, pa tako i godine, te se najpre pojavljuju sitne bore, pegice i ožiljici. Srećom, danas postoje revolucionarna otkrića iz oblasti kozmetike i medicine, te se tako primenjuju različiti antiejdž tretmani, koji vaše lice čine blistavim, svežim, a potom i nasmejanim.

– Antiaging (antiejdžing) medicina predstavlja granu medicine koja je usmerena na istraživanje, pronalaženje i primenu što manje invazivnih i neinvazivnih tretmana, a u cilju postizanja što boljih efekata i zadovoljstva pacijenata svojim izgledom

Samo neki od njih su nadoknada i korekcija sitnih nedostataka i asimetrija hijaluronskim filerima, tretmani botulinskim toksinom u cilju smanjivanja i uklanjanja bora, potom osvežavanje i poboljšavanje kvaliteta kože mezoterapijom, podmlađivanje krvnom plazmom, uklanjanje lokalizovanih masnih naslaga i celulita, uklanjanje hiperpigmentacija hemijskim pilinzima i mnogi drugi.

Neophodno je da to budu lekari koji su obučeni i sertifikovani, jer je cilj da pacijent dobije najbolju uslugu, sa minimalnim periodom oporavka i rizika i personalizovani pristup.

Ukoliko je pacijent alergičan na neku supstancu koja se koristi prilikom procedure, kao i ukoliko ima neka hronična oboljenja, treba da izbegava ove tretmane. Pored toga, maloletne osobe nisu pacijenti za ovakve tretmane.

Metode podmlađivanja nisu invazivne i da prednost jeste u tome, kao i u minimalnom periodu oporavka.

Mogu se desiti i ozbiljnije posledice u vidu infekcija, granuloma, povrede krvnih sudova. Zbog toga i jeste važno ko izvodi proceduru, odabir materijala kojima se radi, medicinsko okruženje, jer su sve ovo faktori koji proceduru čine bezbednom.

Prilikom samog početka intervencije od pacijenta se uzimaju svi podaci relevantni za proceduru, kako bi se sve potencijalne komplikacije svele na minimum

 

 

 

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.