Ne pomaže ni magija Vlahovića: Gudelj dobio srpski derbi, Sevilja u finalu Lige Evrope!

Juventusu nije pomoglo ni vođstvo koje im je doneo srpski reprezentativac

Fudbaleri Sevilje još jednom su pokazali da je Liga Evrope „njihovo takmičenje“. Tim sa Sančez Pishuan stadiona uspeo je posle preokreta i produžetaka da savlada Juventus sa 2:1 i plasirao se u novo finale Lige Evrope.

Nije Juventusu pomogao ni Dušan Vlahović, koji je pravom magijom doveo Juve u vođstvo u 65. minutu.

Suso je u 71. minutu sjajnim golom doneo poravanje Sevilji, i meč je ušao u produžetak, pošto je i duel u Torinu završen remijem.

Sevilja je na krilima fenomenalne podrške punog stadiona krenula snažno u napad u produžetku, a gol odluke postigao je Erik Lamela, koji je iskoristio centaršut Brajana Hila i u petom minutu nadoknade doneo je Sevilji gol vredan finala.

Interesantno je da je trener Juventusa Masimilijano Alegri na klupi ostavio i Vlahovića i Kostića. Obojica su u igru ušli u drugom poluvremenu. Vlahović u 63. minutu, a dva minuta kasnije je dao gol, dok je Kostić ušao tek u 88. minutu.

Za Sevilju je svih 120 minuta odigrao Nemanja Gudelj, koji je na kraju izašao kao pobednik u ovom „srpskom duelu“ i igraće finale Lige Evrope u Budimpešti 31. maja protiv Rome, koja je bila bolja u dvomeču protiv Leverkuzena.