Nažalost, nastavljena je izuzetno ružna praksa u WNBA ligi da navijači na parket ubacuju dildo i na taj način nimalo suptilno vređaju košarkašice.
Pre tačno sedam dana na utakmici između Atlante i Golden Stejta jedan nekulturni navijač je na parket ubacio dildo, ali to nije bio izolovan incident.
Samo tri dana kasnije na utakmici Čikaga i opet Golden Stejta navijač je ubacio dildo na parket, a potom je nekoliko košarkašica izrazilo zabrinutost i javno poručilo kako se ta praksa treba prekinuti jer taj predmet može da pogodi neku od igračica i na taj način joj nanese povredu.
Nažalost, to se sinoć i desilo na utakmici između Los Anđelesa i Indijane.
SOPHIE CUNNINGHAM GOT HIT BY A DILDO 😭 pic.twitter.com/WVW9DaAalu
— BricksCenter (@BricksCenter) August 6, 2025
Pred kraj druge četvrtine Kelsi Plam je izvodila slobodna bacanja, a u trenucima kada je pogađala drugo, s tribine iza koša je doleteo dildo i pogodio igračicu Sofi Kaningem. Upravo je Kaningem bila jedna od košarkašica koja je javno apelovala da se prestane sa ovom odvratnom praksom.
Iznervirana igračica Los Anđelesa Džuli Vanlu je nogom šutnula dildo van parketa, a meč je nakratko prekinut zbog ovog incidenta.
Videćemo kako će se WNBA liga boriti s ovim, sada već možemo reći, zaista neozbiljnim i šovinističkim trendom.
this did NOT age well. https://t.co/K1WGbOWEjJ
— Sophie Cunningham (@sophaller) August 6, 2025