Napoli u paramparčad rasturio Juventus, stadion klicao Kvaradoni i Osimenu

Juventus je od početka sezone pa do ovog meča primio svega sedam golova, a na ovoj utakmici čak pet

Fudbaleri Napolija ubedljivo su savladali ekipu Juventusa rezultatom 5:1, u okviru 18. kola Serije A. Napolitanci su ovom pobedom napravili još jedan krupan korak ka šampionskoj tituli.

Napoli je dosta bolje otvorio meč, što se prvenstveno videlo kroz posed lopte. Kontrolisali su domaći dešavanja na terenu preciznim dodavanjima, i mirno čekali da se otvori „rupa“ u defanzivnoj liniji protivnika.

Potpuno razbijeno je delovao Juventus u tim trenucima, što je Napoli uspeo da iskoristi u 39. minutu. Zamenili su uloge Kvaračkelija i Osimen, pa je tako strelac vodećeg pogotka za domaće, ovog puta asistirao za gruzijskog fudbalera, koji je pogodio.

Ipak, uspeo je Juventus da se trgne pre odlaska na pauzu, i da smanji rezultat na 2:1. Glavnu ulogu u akciji imao je Arkadijuš Milik, koji je uposlio Anhela Di Mariju, a argentinski fudbaler je sjajnim udarcem u donji levi ugao vratio goste u igru.

Ipak, to nije bilo dovoljno da bi tim iz Torina preživi nastavak rapsodije domaćih. Igrao se 55. minut, kada je Kvaradona asistirao za Rahmanija, koji je uspeo da smesti loptu iza leđa Ščesnog. Iako je pitanje pobednika bilo rešeno, ni tu nisu stali domaći.

Deset minuta kasnije – ponovo kombinacija Kvaradona – Osimen, i ponovo lopta u mreži Juventusa. Na konopcima je bio Juve, i delovalo je da nisu u stanju da se pridignu iz nokdauna. A onda, novi direkt „pravo u lice“.

Di Lorenco je asistirao za Elmasa, koji je 2zakucao“ loptu u mrežu, dok je Ščesni ostao matiran po peti put. Još više na značaju ovoj pobedi daje to što je „Stara dama“ do ovog susreta primila svega sedam pogodaka, a samo na ovom čak pet.

Napoli se ovim trijumfom još više odvojio od pratilaca, i sada sa 47 osvojenih iam 10 bodova više od Milana, koji ima utakmicu manje. Juventus je sa druge strane, trećeplasirani, sa takođe 10 bodova zaostatka za Napolitancima.