Napoli je silan i u Ligi šampiona, Real još jednom dobio Liverpul

Lider Serije A sa 3:0 dobio Ajntraht, dok je šampion Evrope golom Karima Benzeme slavio protiv Redsa

Još i pre revanš mečeva su bili favoriti zbog rezultata u prvim utakmicama osmine finala, a sada su to i zvanično potvrdili – Real iz Madrida i Napoli su poslednji učesnici četvrtfinala finala Lige šampiona!

Madriđani, aktuelni šampioni Evrope, nakon ubedljivog trijumfa na Enfildu (5:2), pobedili su Redse i u revanšu rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Karim Benzema u 79. minutu. S druge strane, Napoli je posle trijumfa od 2:0 u Nemačkoj i na svom terenu pokazao klasu i slavio je sa 3:0 – uz dva gola Viktora Osimena i Pjotra Zjelinskog.

Prosto je neverovatno da je prvo poluvreme u Madridu završeno bez golova, u smislu da su i jedna i druga ekipa imali sjajne prilike. Prvu Redsi u 6. minutu kada je domaćin pogrešio, a Kurtoa nogama sačuvao svoju mrežu posle udarca Darvina Nunjeza.

Potom je Real bio taj koji je preuzeo inicijativu i u 14. minutu Visnijus je promašio zicer. Tačnije, njegov udarac sa tri-četiri metra odbranio je Alison koji je šest minuta kasnije vrhovima prstuju zakačio loptu koja je završila na prečki njegovog gola. Šutirao je tada Kamavinga sa distance.

Onda je i Modrićev šut sa nekih 20-ak metara završio tik iznad prečke Alisonovog gola, pre nego što je Darvin ponovo zagrejao Kurtou. Okrenuo se odlično, iskosna sa leve strane, gađao malu mrežicu na suprotnoj, ali je golman Reala uspeo da izbaci loptu u korner.

Briljirao je Alison na startu drugog poluvremena, u 53. minutu, kada je ispred njega bio Valverde. zaustavio je njegov šut, potom i Benzemin u nastavku akcije. Francuz je u 69. prekinuo uspavanku koja je do tada tekla, te je zabeležio neverovatan promašaj. Sam na pet metara, gađao je preko gola. Bio je to uvod u ono što je usledilo, a to je sedmi gol Benzeme ove sezone u LŠ – nakon spretne asistencije Vinisijusa.

Zanimljivo,Real je u nadoknadi mogao do još jednog gola. Gledao se VAR nakon igranja rukom jednog igrača Liverpula, ali je lopta prvu udarila u nogu.

Napoli je praktično dominirao protiv Ajntrahta u meču koji je za uveriru imao has na ulicama Napulja. Navijači nemačkog tima, zajedno sa „pojačanjem“ iz Bergama u vidu Atalantnih ultrasa, tukli su se sa policijom i palili automobile na ulicama. Na stadion nisu mogli zbog ranije zabrane lokalnih vlasti, te je njihov sektor bio prazan.