Najveća senzacija na Evropskom prvenstvu! Gruzija srušila Portugal i prošla u osminu finala!

Fudbalska reprezentacija Gruzije savladala je selekciju Portugala sa 2:0, u poslednjem, trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u fudbalu.

Gruzini su tako napravili najveću senzaciju od starta turnira, i kao treći na tabeli izborili su plasman u osminu finala kontinentalne smotre.

Što se samog susreta tiče, već u drugom minutu viđeno je neverovatno uzbuđenje, i vođstvo momaka sa Kavkaza.

Mikautadze je odigrao pas na koji je naleteo Kviča Kvaračkelija, koji je ušao iskosa, i zakucao loptu u dalji ugao Koštinog kola.

U nastavku su Portugalci nastojali da dođu do izjednačenja, ali su pokušaji Ronalda  i Konseisaa bili neprecizni.

Do odlaska na pauzu, imao je Ronaldo još jednu šansu, ali je bio izblokiran u tom 35. minutu.

U istom maniru počelo je drugo poluvreme, te je prvo zapretio Kristijano Ronaldo u 47. minutu, ali bezuspešno.

A onda, usledila je prava senzacija i novi šok. Igrao se 53. minut, kada je Kiteišvili pao u kaznenom prostoru, a glavni arbitar je nakon gledanja VAR-a, pokazao na belu tačku.

Odogovornost je preuzeo Mikautadze, namestio se i poslao loptu uz samu levu stativu, a Košta iako je pročitao stranu ništa nije mogao.

Do kraja meča, Gruzini su svoje prilike tražili iz kontri, dok je Portugal veći deo drugog poluvremena napadao, ali bezuspešno, te je nakon poslednjeg sudijskog zvižduka usledilo veliko slavlje Gruina i njihovih navijača.