Najveća pobeda Rumunije u istoriji – „bomba“ Marina srušila Ukrajince VIDEO

Fudbaleri Rumunije su ubedljivo savladali Ukrajinu sa 3:0, u prvom meču grupne faze na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Utakmica je počela u znacima ofanzivne Ukrajine koja je već u prvom minutu preko Mudrika imala šansu da povede, ali se to nije dogodilo nakon lošeg završnog pasa pa su se Rumuni odbranili.

Tokom prvih 15-20 minuta utakmice smo videli ogromnu razliku u igri. Ukrajina napada, a Rumunija se brani. Imali su momci u plavim dresovima čak 70 odsto poseda lopte, ali nijednu pravu šansu.

Rumuni su znali tačno šta im treba i držali se plana, ali je sve moglo da kolabira u 22. minutu kada je Dovdik sjajno šutirao i ipak njegov pokušaj završio preko prečke pa su Rumuni mogli da odahnu.

Napokon su se preko Mana oslobodili pritiska i krenuli u kontra napad, ali se Ukrajina odbranila da bi u 29. minutu „bomba“ Stančua završila u mreži i Rumuni su imali zašto da se raduju.

Vodili su 1:0 zahvaljujući „golčini“ svog kapitena, a stanje na terenu potpuno se promenilo. Ukrajinci su se povukli i grčevito branili u narednih desetak minuta, a posle kornera je Rumunija mogla da ima i vođstvo od 2:0 da nije Lunin sjajno reagovao i otklonio opasnost.

Pretili su Rumuni u ovim zamenjenim ulogama, ali golova do kraja poluvremena nije bilo i prednost od 1:0 ostala je na semaforu u trenucima odlaska na „veliki odmor“.

Odmah od starta drugog poluvremena Ukrajina je napala, želela je do gola, ali odlično su se branili i pozicionirali Rumuni.

Oni su pokuašvali iz kontre da dođu do šanse i reše meč u svoju korist, s obzirom da su imali gol prednost iz prvog poluvremena.

To im je pošlo za rukom u 53. minutu. Posle jedne dobre akcije Rumuna, Razvan Marin je uspeo da se upiše u strelce i poveća prednost na 2:0.

On se namestio na nekih 20tak metara od gola Ukrajine i odličnim udarcem uspeo da savlada Lunina. Prošla mu je lopta ispod ruke i završila u mreži.

Nisu uspeli Ukrajinici da se oporave, samo četiri minuta kasnije usledila je nova „egzekucija“. Prvo je Lunin odbranio udarac Mana. Rumuni su dobili korner.

Isti igrač nekoliko sekundi kasnije je posle izvedenog kornera, posle gužve u šesnaestercu pronašao Draguša, koji je sproveo loptu u mrežu za 3:0.

Pokušavali su Ukrajinci do kraja meča da se vrate u igru, najviše preko krilnog napadača Čelsija Mihaila Mudrika, ali ni jednom nisu uspeli da ugroze Nicu.

Najbolju šansu na meču je imao Sudakov u 77. minutu kada je sa nekih 30 metara oprobao šut, ali siguran je bio golman Rumunije.

Uspeli su Rumuni da izdrže pritisak i upišu ubedljivu pobedu.