Najluđa NBA noć: Preokret godine Memfisa, nadoknadili 29 poena iz 3/4

Čudesno veče na terenima najjače lige sveta, Hjuston i Dalas slavili trojkama u poslednjoj sekundi

Čudesna NBA noć je iza nas. Čak dva meča rešena su pogocima u poslednjoj sekundi, ali su pobednici večeri bez ikakve dileme košarkaši Memfisa koji su uspeli da preokrenu utakmicu iako su u 3/4 gubili 29 poena od San Antonija?!

I onda – čudo!

Ipak, do kraja treće četvrtine gosti prepolovili zaostatak, međutim i dalje je to bila dovoljno komotna prednost za Teksašane, no kada je Luk Kenard ubacio trojku sa gotovo centra igrališta u poslednjoj sekundi treće deonice, još o tablu za 93:81, nada u preokret se potpuno rasplamsala.

Iako dobro uzdrmani, Sparsi su u samu završnicu, na minut pre kraja, ušli sa devet poena prednosti, odnosno šest i napad – na nepunih 20 sekundi do kraja. Potom je usledio finiš za košarkaške sladokusce, retko viđen triler i neverovatan rasplet. Gosti su uspeli da ukradu loptu, i ponovo je Kenard pogodio trojku, četvrtu na utakmici, za 109:106, da bi u narednoj akciji zbunili Zeka Kolinsa, izborili podbacivanje na centru, nakon kojeg je Dilon Bruks još jednom trojkom izborio produžetak.

U dodatnom vremenu poptuno razbijene Sparse, šokirane od svega što ih je snašlo, gosti su umeli da dokraje i da slave verovatno najuzbudljiviju i najveću pobedu ove sezone. Defintiivno, ovo je bio i najveći preokret memfisa u istoriji franšize osnovane pre 28 godina u Vankuveru.

U večeri u kojoj će pobeda Memfisa definitivno ostati najupečatljivji trenutak, na jednako spektakularan način pobede su odneli i Dalas Maveriks i Hjuston Roketsi.

U odsustvu Dončića, junak Dalasa bio je Nemac Maksi Kleber trojkom za pobedu u poslednjoj sekundi utakmice u Los Anđelesu nad Lejkersima.

U još jednom ludom duelu odigranom protekle noći u Teksasu, Roketsi su dalekometnom trojkom Džabarija Smita Džuniora šokirali Nju Orleans Pelikans, potom uz gabarite Bobana Marjanovića odbranili minimalac i slavili veliki trijumf.