logo transparend vojvodina uzivo

Najavljen novi program podrške digitalnoj transformaciji za mikro i mala preduzeća

Program podrške digitalnoj transformaciji za mikro, mala i srednja preduzeća (MMSP) 2022, biće organizovan treći put od strane Centra za digitalnu transformaciju (CDT) Privredne komore Srbije i Ministarstva privrede.

Digitalna transformacija je odlična prilika za mikro, mala i srednja preduzeća da ranim usvajanjem digitalnih tehnologija uvedu inovativne poslovne modele, značajno unaprede radne procese i stvore nove proizvode koji će im obezbediti brži rast i pozicioniranje na novim tržištima.

Pozivaju se sve kompanije da konkurišu, jer će na taj način ostvariti pravo na subvencije od 6.000 do 12.000 evra.

Predviđeni program fokusiran je na unapređenje konkurentnosti MMSP i omogućava firmama da uz pomoć eksperata za digitalnu transformaciju poslovanje podignu na viši nivo uvođenjem savremenih alata.

Digitalna tranformacija je prečica ka unapređenju komunikacije sa kupcima i dobavljačima, efikasnijem planiranju finansiranja, podizanju profitabilnosti, unapređenju digitalnog marketinga i promotivnih aktivnosti, navodi se u saopštenju.

Kako je saopšteno od strane PKS, pravo ostvaruju sve kompanije koje zapošljavaju između pet i 249 radnika i ispunjavaju ostale uslove predviđene konkursom.

“CDT ima već bogato iskustvo u organizovanju konsultantskog programa, a učesnici osim subvencija imaju i druge sjajne benefite kao što su besplatna ekspertska analiza o trenutnom stanju u kompaniji i oblastima poslovanja koje treba unaprediti, kao i rad na detaljnoj strategiji razvoja u ključnim domenima kroz digitalnu transformaciju“, ističe Predrag Nikolić, direktor CDT-a.

Dodao je da je bespovratna subvencija CDT-a do 6.000 evra izjednačena sa iznosom koji je kompanija spremna da investira u procese digitalne transformaciju.

“Ako kompanija investira, na primer 6.000 evra, u kupovinu adekvatnog softvera ili hardvera, onda će joj i CDT opredeliti bespovratnu subvenciju u istom iznosu. Ukoliko se firma odluči za sprovođenje rešenja zasnovanih na veštačkoj inteligienciji (AI) u tom slučaju ima pravo na bespovratnu subvenciju do 12.000 EUR”, naveo je Nikolić.

Kompanije se prijavljuju za Program popunjavanjem upitnika Digitalne konkurentnosti (do 6.000 evra), a ukoliko se neka kompanija odluči za Program podrške iz domena veštačke inteligencije, u obavezi je da popuni i AIRI upitnik.

One doprinose značajnom smanjenju troškova, unapređenju odnosa sa korisnicima i dobavljačima, kvalitetnijem planiranju i generalno podizanju poslovanja na viši nivo, ukoliko se koriste na ispravan način.

Podaci iz upitnika postaju baza profila kompanije koju će koristiti sertifikovani konsultanti kao polaznu tačku za izradu Ekspertske analize.

Više o uslovima konkursa i načinu prijavljivanja na sajtu. Program je otvoren dok se ne potroše sredstva predviđena za subvencije.

„CDT je za tri godine obučio i sertifikovao (ISO 17024 standard) 68 konsultanata iz oblasti poslovnih procesa i modela, e-trgovine i društvenih medija, IT bezbednosti i GDPR-a i veštačke inteligencije, a oko 500 kompanija je prošlo kroz čitav proces konsaltinga i implementacija tehnoloških rešenja“, navela je PKS.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još:

Претрага
Close this search box.