GLOGONJ – Petoro učenika OŠ „4. oktobar“ iz Glogonja plasiralo se ove školske godine na vodeća mesta na nedavnom takmičenju na nivou države u usmenom izražavanju na nemačkom jeziku za udruženje „Maria Theresiopolis“ iz Subotice.
Učenici su osvojili drugu nagradu u recitovanju na nemačkom jeziku i treću u video glumi.
Učenica petog razreda Maša Trojanović zauzela drugo mesto u recitovanju u kategoriji đaka petog i šestog razreda uz recitaciju „Otto, Otto, lerne“.
Učenice sedmog razreda Natalija Arsić, Teodora Stanković, Milica Stojku i Lena Stoševski su osvojile treće mesto u video-glumi na temu „Schultüte“, kada su na osnovu svog teksta prikazale glumom običaj prvog školskog dana u Nemačkoj. One su se takmičile u glumi u kategoriji učenika sedmih i osmih razreda.
Njihova nastavnica je Rodika Marjanu.
Takmičenje se održalo u novembru, a ovih dana su stigle i diplome za učenice, kao i prigodne nagrade u vidu vaučera za kupovinu u knjižari, a dodatno za sedmake i gramatički listovi. Takmičenja su još jedan vid motivacije za dalje učenje i primenu postojećeg znanja. Inače, odziv za učestvovanje je iz glogonjske škole bio veliki, gde se prijavilo osamnaestoro đaka recitacijama kao i glumom.