MLADOST slavila u fudbalskom derbiju

SRBOBRAN – Ni hladan kišni dan, kakav je osvanuo u nedelju, nije sprečio poštovaoce fudbala da u Turiji isprate opštinski derbi između domaćina FK “Mladost” i gostiju iz komšijskog FK “Srbobran”, verovatno i najzanimljiviji meč 7. kola Vojvođanske lige “Sever”.

Obe ekipe su izašle na teren turijskog stadiona s namerom da sa njegu odu uz 3 osvojena boda, što se moglo videti i na terenu od samog starta. Prvu priliku imao je Pavlović (Srbobran), šut brani golman Borivoj Babin (Mladost), odbijenu loptu zahvata Komlenić i upućuje ka golu, ali je Babin još jednom bio siguran. Bila su to prve velike prilike za gol, samo par minuta kasnije gosti imaju novu, a ispušta je Miković, koji nije video bolje pozicioniranog saigrača već šutira, i lopta prolazi tik pored gola.

U 9. minutu stiže “kazna” za nerealizovane prilike, Srđan Radojković (Srbobran) pravi grešku koju koristi Dragoljub Vasić (Mladost) i postiže prvi gol na meču za 1:0. Sa vođstvom dolazi i dominacija domaćih na terenu, nameću Turijci svoj tempo i drže inicijativu do kraja prvog poluvremena. Ovaj period igre je obeležilo mnogo duela, ali potpuno čistih uz izrazitu fer igru na obe strane, bez posla za sudije.

Gosti u drugom poluvremenu preuzimaju inicijativu, mnogo su konkretniji bili Srbobranci već od starta, sve vreme na “ivici” da izjednače, Borivoj Babin je briljirao na golu i sve prilike za pogodak efikasno sprečavao. Gol koji je “visio o koncu” napokon se i desio, postiže ga Mladen Milanović, ali pomoćni sudija diže zastavicu i pogodak biva poništen. Odmah nakon toga, Savin Nikola (Mladost) u solo prodoru biva spretniji od Radojkovića, prolazi ga i postiže gol u 71. minutu, za konačnih FK “Mladost” – FK “Srbobran” 2:0.

“Bila je ovo odlična utakmica, sa puno prilika, verujem da je ovim najvernijim navijačima bilo zanimljivo da gledaju. Čestitam mojoj ekipi na pobedi, igračima oba kluba na fer i korektnoj igri, gostima mnogo sreće u daljem takmičenju”, rekao je nakon utakmice Stefan Šijačić, potpredsednika Fudbalskog kluba “Mladost” Turija.

“Iako ostaje žal za nerealizovanim prilikama, i tim poništenim golom, mislim da je utakmica bila odlična, vredna naziva Derbi. Ekipi Mladosti čestitam na pobedi i želim im puno uspeha u daljem prvenstvu”, saopštio nam je u Turiji Nemanja Perendić, predsednik Fudbalskog kluba “Srbobran”.