Mitrović u velikoj golgeterskoj krizi: Srpski napadač vezao deveti meč bez pogotka

Velike probleme će imati Đavoli zbog neigranja jednog od svojih najboljih igrača u narednim rundama

Potpuni debakl doživela je ekipa Fulama na svom terenu u londonskom derbiju protiv Arsenala. Prošetale su se Tobdžije preko travnjaka „Krejven Kotidža“, ponovo ostavile Aleksandra Mitrovića bez gola i stigle do vredna tri boda u borbi za titulu u Premijer ligi – 0:3 (0:3).

Interesantno je da su sva tri gola viđena u prvom poluvremenu i da je za sva tri asistirao Leandro Trosar. Bivši igrač Brajtona danas je bio naročito raspoložen, pošto je proigravao saigrače u 21. minutu kada je strelac bio Gabrijel, potom u 26. minutu kada je Gabrijel Martineli dao gol, a potom i u 45+2. minutu kada je Martin Edegard postavio konačan rezultat.

Aleksandar Mitrović je ovom utakmicom produžio svoj dugačak post bez gola na čak devet utakmica, a u međuvremenu je propustio četiri zbog povrede ili suspenzije.

U drugom meču dana, golova nije bilo na susretu Junajteda i Sautemptona na „Old Trafordu“, ali je zato viđen crveni karton koji je sudija Entoni Tejlor odlučio da pokaže Kazemiru posle jednog starta o kojem će se pričati.

On jeste krenuo na loptu i udario je po njoj, ali se noga posle toga odbila pravo na dugačku kost igrača Sautemptona i to otvorenim đonom, pa je arbitar morao da mu pokaže put u svlačionicu.

Na meču Vest Hem – Aston Vila viđena je podela bodova (1:1). Gosti su poveli golom Olija Votkinsa u 17. minutu, a Said Benrama je poravnao sa bele tačke devet minuta kasnije za konačan ishod.