Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede dr Aleksandar Martinović sastao se sa Džemalom Kočanom, izvršnim direktorom firme LoginEKO koja je u Srbiji aktivna od 2018. godine i koja posluje u cilju transformisanja sistema ishrane u održivi sistem, odnosno razvijanja modela održive organske poljoprivredne proizvodnje. U svoje poslovanje u Srbiji ova kompanija uložila je više od 85 miliona evra.
Prilikom sastanka, predstavnici kompanije predočili su ministru da, između ostalog, ulažu i u unapređenje digitalizacije u oblasti poljoprivrede, čime se poljoprivrednicima omogućava jednostavniji rad. Objasnili su da u procesu proizvodnje i obrade hrane izuzetno vode računa o očuvanju i unapređenju zemljišta, vode i vazduha.
Ukazavši na to da firma broji 70 zaposlenih i da je na projektu angažovano 140 ljudi, sagovornici su izrazili zainteresovanost za proširenje svog poslovanja u Republici Srbiji, te dodali da ih u narednom periodu očekuje otvaranje novog objekta u Novom Kneževcu, gde će se uz osnovnu delatnost, proizvodi i skladištiti, prerađivati i potencijalno pakovati.
Ministar Martinović je tim povodom izrazio zadovoljstvo i naglasio da je Ministarstvo poljoprivrede spremno da podrži sve krupne investicije koje će unaprediti domaću proizvodnju i podići vrednost poljoprivredno prehrambenih proizvoda. Posebno je ukazao na potrebu ovakvih investicija na jugu Srbije, gde je, kako je naveo, organska proizvodnja, pre svega fokusirana u oblasti povrtarstva. Takođe, prilikom sastanka, ministar je kao jedan od strateških ciljeva i opredeljenja države Srbije upravo istakao privlačenje investicija u domaću prerađivačku industriju, te sagovornicima uputio poziv da Ministarstvu dostave pismo o namerama.
Na sastanku je zaključeno da Republika Srbija ima veliki poljoprivredni potencijal koji maksimalno treba iskoristiti.
U razgovoru su ispred Ministarstva poljoprivrede učestvovali i pomoćnici ministra Anja Javor i Nenad Katanić, direktor Uprave za zaštitu bilja Nebojša Milosavljević, kao i predstavnici Uprave za agrarna plaćanja.