Milan izgubio od Udinezea i propustio priliku da se približi Interu

Pobedonosni gol postigao je Pereira

Fudbaleri Udinezea savladali su Milan na gostujućem terenu rezultatom 1:0, u okviru 11. kola Serije A. Pobedonosni gol postigao je Pereira u 61. minutu meča.

„Rosoneri“ su tako propustili priliku da se približe Interu koji zauzima vodeću poziciju na tabeli, te sada zaostaju velikih šest bodova.

U prvom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja. Milan je više držao loptu u nogama, ali nije uspeo da ugrozi gol gostiju.

Odlučujući trenutak meča desio se u 61. minutu kada je posle starta Adlija na Eboseleu sudija dosudio penal za Udineze. Neumoljiv sa bele tačke bio je Pereira.

Domaćin do kraja susreta nije uspeo da ozbiljnije zapreti, te je na semaforu ostalo 1:0 za Udine.

Nastupe na ovom meču zabeležili su i srpski reprezentativci, Luka Jović i Lazar Samardžić. Jović je za poraženi tim nastupao od 46. minuta kada je zamenio Okafora, dok je Samardžić za pobednički sastav igrao do 78. minuta.

U narednom kolu Milan će gostovati Lećeu, dok će Udineze dočekati ekipu Atalante.