Mesi se vratio u rodni grad: Zbog njega je oproštaj drugog legendarnog Argentinca pao u drugi plan

Leo Mesi bio je zvezda oproštajne utakmice Maksija Rodrigeza

Legendarni argentinski fudbaler, a od skoro član Intera iz Majamija, Lionel Mesi, bio je zvezda večeri na oproštaju Maksija Rodrigeza.  Naime, u Rosariju, Mesijevom rodnom gradu, odigrana je oproštajna utakmica njegovog kolege iz reprezentacije između selekcije Argentine i Njuels Old Bojsa.

Akteri utakmice, pored Mesija, bili su i poznati argentinski fudbaleri Anhel Di Marija, Martin Demikelis, Roberto Sensini, Gabrijel Hajnce, Fabio Aurelijo, Arijel Ortega, David Trezege, Gabrijel Batistuta.

Ipak, kapiten selekcije Argentine je očekivano bio u prvom planu. Postigao je het-trik za poluvreme na stadionu „Marselo Bijelsa“ u svom rodnom gradu Rosariju, a sve to na dan kada je slavio svoj 36. rođendan.

Iako je zvezda večeri trebalo da bude Rodrigez, umesto njega, svi su gledali samo u argentiskog mađioničara. Čitav stadion je velemajstoru skandirao „Srećan rođendan“.

Prvi gol je postigao u četvrtom minutu utakmice i to iz slobodnog udarca. Uzeo je kratak zalet, prebacio živi zid i pogodio za delirijum na stadionu. Do kraja poluvremena postigao je još dva, i, čini se, ukrao šou Maksiju Rodrigezu.

Posle 14 godina došao je u klub u kojem je „prohodao“, pre nego se otisnuo u Barselonu i dostigao visine, pa ga ljubitelji fudbala sa pravom smatraju jednim od najboljih fudbalera svih vremena.

Rezultat ove utakmice bio je u drugom planu, ali valja napomenuti da je Njuels pobedio selekciju Argentine rezultatom 7:5. U strelce su se, za pobednički tim, upisali Ignasio Skoko, Gabrijel Batistuta, Martin Pose, kao i Maksijevi sin i dve ćerke. Rodrigez je postigao po gol za obe ekipe.

Podsetimo, 42-godišnji Maksi Rodrigez odlučio je da se oprosti od aktivnog igranja fudbala. U karijeri je, pored Njuels Old Bojsa, za koje je nastupao u tri mandata, igrao i za Espanjol, Atletiko Madrid, Liverpul i Penjarol.

Ljubiteljima fudbala u Srbiji ostao je u ružnom sećanju. Naime, na Svetskom prvenstvu 2006. godine u Nemačkoj, naša selekcija je bila u grupi sa Argentinom i umeču sa „Gaučosima“ bila poražena sa 6:0, a Maksi Rodrigez bio je dvostruki strelac.