Megina deca najjača u regionu: Ružičasti klub odbranio juniorsku ABA titulu, nestvarni Grbović oborio Studente

Nije bilo nikakve dileme oko pitanja pobednika

Košarkaši Mege pobednici su juniorske ABA lige za tekuću sezonu, pošto su u velikom finalu u Areni Stožice savladali Studentski centar. Dileme oko pitanja pobednika nije bilo gotovo ni u jednom momentu, a Podgoričanima je presudila užasno odigrana treća četvrtina – 88:74.

Pojačani prvotimcima Nikolom Đurišićem i Nikolom Jovićem, koji i dalje spadaju u mlade košarkaše, Mega je izgledala blistavo na svakom delu terena. Bili su mnogo razigraniji, imali su čak 13 asistencija više od protivnika, pa na kraju ne čudi ova ubedljva razlika.

Na drugoj strani, Danilo Ivanović pokušao je da spreči poraz Studenata ubacivši 17 poena, jedan manje postigao je Tomislav Ivišić, dok je Zoran Vučeljić završio sa 15 poena.

Posle egala u prvom poluvremenu, sve se raspalo u igri Studenata u nastavku. Mega je treću deonicu dobila sa čak 31:14, što je bilo presudno za trijumf i drugu vezanu titulu.