Medalje za pančevačke rvačice na takmičenjima u Beogradu i Valjevu

PANČEVO – Pančevačke rvačice osvojile su medalje na Kupu Srbije za juniore (do 20 godina) i Kupu Srbije za kadete (do 17 godina) održanim minulog vikenda u dvorani „David Kalinić“ u Beogradu.

Mlade Pančevke i ovog puta su opravdale sva očekivanja, tako da su u subotu najuspešnije bile Jelena Stojanovski (50 kg) i Milica Sekulović (53 kg) koje su osvojile zlatnu medalju, Jovana Radivojević (62 kg) ovog puta je zauzela drugo mesto i osvojila srebrnu medalju, dok je Anđela Cvetković (68 kg) osvojila treće mesto i bronzanu medalju.

Nedelja je donela nove uspehe za devojke iz Pančeva. Zlatnu medalju osvojile su Marija Stojanovski (49 kg), Milica Sekulović (57 kg) i Anđela Cvetković (65 kg), dok su Natalija Obradinov (53 kg) i Milena Sekulović (61 kg) osvojile treće mesto i bronzanu medalju.

Pored ovih devojaka na ovim takmičenjima nastupale su i takmičarke Dinama, Mina Milosavljević (68 kg) koja je pre dve nedelje i u Valjevu (mlađi seniori) i sada u Beogradu (juniori) zauzela treće mesto, dok je Lena Ećimović (53 kg) nastupala u kategorijama juniora i kadeta i u obe kategorije zauzela drugo mesto.

Valjevo je 11. februara bilo domaćin Prvenstva Srbije za mlađe seniora (do 23 godine) i u fantastičnoj atmosferi pokazalo da pored Kanjiže može postati pravi centar srpskog rvanja.

Među mnogobrojnim devojkama istakla se Pančevka Jovana Radivojević (62 kg) osvajanjem prvog mesta i zlatne medalje i titule šampionke Srbije, dok je Jelena Stojanovski (50 kg) osvojila treće mesto i bronzanu medalju.

Zašto sve Pančevke ne nastupaju za Dinamo je veliko pitanje za upravu kluba, koje je pored takmičarki koje od nove godine nastupaju za Crvenu zvezdu (Beograd) uspela da se liši usluga i trenera (volontera) ženske sekcije. Treba napomenuti da je zahvaljujući rezultatima mladih Pančevki ženski tim RK Crvena zvezda bio ubedljivi pobednik na sva tri takmičenja.