Mbape brz kao munja! Noć kada je zvezda Pari Sen Žermena briljirala i postavila jedan rekord

Sveci odigrali meč protiv Briža

Pari Sen Žermen je vodio na poluvremenu utakmice Lige šampiona protiv Briža, sa 3:0, uz dva gola Kilijana Mbapea. Jedan je dao Lionel Mesi.

Francuski reprezentativac je dao ekspresan gol, već u 72. sekundi. Ali to nije sve. Sledeći je postigao u 6 minutu i 23. sekundi. Precizni statističari su podsetili da je Mbape postigao najbrži pogodak za PSŽ u Ligi šampiona još od 2016 (pre njega Edinsom Kavani za 42 sekunde), a onda je postao i drugi najbrži fudbaler u istoriji elitnog takmičenja koji je dao dva gola u tako kratkom periodu.

Brži od njega bio je samo Rodrigo iz Real Madrida kome je za dva gola protiv Galatasaraja 2019. godine trebalo samo 6 minuta i 12 sekundi.

Takođe, Mbape je sa 22 godine i 352 dana postao najmlađi fudbaler u istoriji Lige šampiona koji je postigao 30 golova u najelitnijem kontinentalnom klupskom takmičenju.