Mančester Siti furioznom igrom odgovorio na moguću kaznu lige

Građani već za poluvreme napunili mrežu Vile i završili posao

Fudbaleri Mančester sitija odgovorili su onako kako najbolje znaju na moguću kaznu koju im može izreći Premijer liga zbog nesavesnog poslovanja kluba u periodu od devet godina. Dok se čeka konačna odluka o kazni, igrači Pepa Gvardiole na terenu blistaju i prate lidera Arsenal.

Danas su Građani na svom terenu portukli Aston Vilu rezultatom 3:1 (3:0).

Sva tri gola Pepov tim dao je u prvom poluvremenu što dovoljno govori o tome koliko je danas domaćin bio rešen da završio posao na vreme, sigurno i autoritativno.

Strelci za Siti bili su Rodri već u 4. minutu, Gundugan u 39. i Marez u 45. minutu.

 

Zadovoljan viđenim, Pep je već na poluvremenu zamenio prvog strelca Erlinga Halanda koga je želeo da sačuva za ono što sledi u četvrtak – odloženi meč Premijer lige sa Arsenalom koji u potpunosti može rešiti šampionsku trku ili je totalno izdramatizovati.

Građani su u nastavku podigli nogu sa „gas papučice“ što su gosti iskoristili da dođu do počasnog gola.

Veliki je ovo bio dan i za Pepa Gvardiolu jer je upisao 250. meč za Siti u Premijer ligi što je pre njega uspelo još 28 menadžera, ali je Španac daleko ispred svih po broju pobeda koje je ostvario za taj period.

Gvardiola je ubedljivo u ispred konkurencije sa 184 trijumfa, dok je prvi iza njega Jirgen Klop sa 160 pobeda u 250 mečeva za Liverpul.

Siti će meč sa Arsenalom čekati sa tri boda manje od Tobdžija i utakmicom manje.

Pročitajte još:

Preuzmite našu Android aplikaciju sa Google Play Store.

Tagovi:

Pročitajte još: