,

Mali Iđoš: Lokalni večiti derbi pripao fudbalerima “Njegoša”

lopta-fudbal
MALI IĐOŠ – Poslednje kolo jesenjeg dela šampionata Područne fudbalske lige “Subotica” donelo je večiti lokalni derbi između fudbalera “Njegoša” iz Lovćenca i “Jadrana” iz Feketića.

Vetrovito i prohladno vreme nije omelo veliki broj ljubitelja fudbala da odgledaju svih 90 minuta odlične igre obe ekipe.

“Jadran” je poveo rano, već od 12. minuta, pogotkom Mušikića (0:1). Iako se činilo da će ovo biti još jedna teška utakmica za domaće, na krilima navijača “Njegoš” dolazi do izjednačenja pogotkom Vujovića u 32. minutu (1:1). Do drugog gola “Njegoša” čekalo se svega 5 minuta a do trećeg još 4. Oba maestralna gola postigao je mladi Kaluđerović (3:1). Drugo poluvreme, očekivano, proteklo je u ofanzivi “Jadrana” dok je “Njegoš” tražio prilike iz kontra napada. Šanse su se ređale na obe strane ali do realizacije brojnih prilika nije dolazilo. Kazna “Jadranu” za propuštene prilike došla je u 86. minutu, kada je kontra napad realizovao Bojović, čime je stavio tačku na utakmicu koja se završila rezultatom 4:1 (3:1).

Obe ekipe jesenji deo prvenstva završile su sa po 14 ostvarenih bodova (“Jadran” na 12. mestu, “Njegoš” na 13. mestu). Pauza do početka prolećnog dela mora se iskoristiti na rešavanju problema, jer je činjenica da obe ekipe mogu i zaslužuju bolje pozicije u odnosu na ove koje trenutno zauzimaju.