Magična noć za PSŽ u režiji Mbapea i Mesija, ali Siti je ipak prvi, uprkos porazu

Kompletirana prva faza u grupi A

Kompletirano je i poslednje kolo grupe A Lige šampiona. Pari Sen Žermen je kod kuće pobedio Briž sa 4:1 (3:0), kao i Lajpcig. Red Bul je bio bolji od Mančester sitija rezultatom 2:1 (1:0).

Tako je posle šest kola poredak sledeći: Siti je prvi uprkos porazu, PSŽ drugi, a Lajpcig treći. Briž je završio ovosezonsku evropsku priču, dok su se Englezi i Francuzi plasirali u nokaut fazu Lige šampiona. Nemci se sele u 1/16 finala Lige Evrope.

„Sveci“ su već u 38. minutu imali prednost od 3:0, zahvaljujući golovima Kilijana Mbapea i Lionela Mesija. Već u 72. sekundi je bilo 1:0 na „Parku prinčeva“. Posle kombinacije sa Nunom Mendešom je savladao Simona Minjolea, da bi u sedmom minutu uhvatio volej na asistenciju Anhela di Marije. U 38. minutu, Mesi je bio strelac, a asistenciju je upisao Mbape. Argentinac je loptu poslao u gol sa ivice šesnaesterca.

U 68. minutu, Mats Rits je bio „jedan na jedan“ sa Đanluiđijem Donarumom i pogodio levi ugao. Samo osam minura kasnije, Ignjas Van der Brempt je skrivio penal, a Mesi je bio siguran izvođač. A pre toga je i iznudio najstrožu kaznu. Ovim pogotkom, Argentinac je prestigao legendarnog Brazilca Pelea, sa 757 golova u takmičarskim utakmicama.

U Nemačkoj, Siti se nije dobro proveo, pošto je poražen.

Prvak Engleske je jurio rezultat jer su Nemci poveli pogotkom Dominika Sobošlaja u 24. minutu, a na 2:0 u 71. minutu je povećao Andre Silva. Smanjio je u 77. minutu Rijad Marez, a od 83. minuta Siti je igrao bez Kajla Vokera koji je dobio direktan crveni karton. Razlog je bio start nad Silvom. Samim tim, propustiće prvi meč nokaut runde Lige šampiona.