logo transparend vojvodina uzivo

Mađari u poslednjem minutu nadoknade dali gol i izbacili Škote sa Evropskog prvenstva!

Fudbalska reprezentacija Škotske poražena je od selekcije Mađarske sa 1:0, u poslednjem, trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Samim tim, Škoti su sa jednim bodom završili na četvrtom mestu na tabeli, i eliminisani su sa kontinentalne smotre, dok sa druge strane, Mađari će morati da sačekaju rasplet trećeplasiranih timova.

Što se utakmice tiče, viđen je dosta tvrd meč, bez previše prilika tokom većeg dela meča. Veći deo prvog poluvremena, bio je prava „uspavanka“, bez gotovo i jedne ozbiljne prilike. Prvo veće uzbuđenje viđeno je četiri minuta pre isteka prvog poluvremena, odnosno, u 41. minutu, kada je pretio Vili Orban.

Skočio je tada Orban dobro posle slobodnog udarca, ali je uspeo samo da pogodi prečku, a to je ujedno i bilo sve za prvi deo meča.

Drugo poluvreme, počelo je u istom maniru, te tako govoro dvadeset minuta nije viđena ni jedna šansa.

Igrao se 64. minut, kada je Dardaj šutirao glavom, ali nije bio dovoljno precizan, i lopta je završila preko gola.

Šest minuta kasnije, viđena je jeziva situacija, koja je ostavila meč u senci.

Igrao se 70. minut, kada je Barnabaš Varga naleteo na golmana Škotske, Gana, u nameri da dođe do lopte, posle čega je ostao na travi.

Odmah su se na terenu našle medicinske ekipe, dok su i fudbaleri odmah pritrčali da pomognu. Ubrzo su redari podigli panoe, kako se ne bi videlo šta se dešava, a tu su bila i nosila.

Čeitiri minuta kasnije, Varga je iznet sa terena, a umesto njega u igri se našao Adam.

Gledao se u toj situaciji i VAR, i da li je bilo potencijalnog jedanaesterca, ali su iz VAR sobe doneli odluku da nije bilo ništa sporno, te se igra nastavila.

Pretili su Mađari i u nastavku u nekoliko navrata, pre svega prekoi Šafera, Soboslaja i Cobota, a onda su uzvratili i Škoti na drugoj strani, i to u nekoliko ozbiljnih situacija.

A onda, u poslednjem minutu sudijske nadoknade, Mađari su uspeli da zatresu mrežu, i dođu do pobede.

Roland Šalaj je prošao po strani, ubacio loptu u kazneni prostor, a onda je Kevin Čobot natrčao i „zakucao“ loptu u mrežu, za erupciju oduševljenja Mađara i njihovih navijača.