Mačva bolja od Grafičara, pogodio i Pejović, OFK Beograd na korak od Superlige

Fudbaleri Mačve savladali su u prvom kolu plej-ofa Prve lige Srbije ekipu Grafičara rezultatom 2:0 i zadržali šanse za plasman u Superligu naredne sezone.

„Čivijaše“ su do pobede došli golovima Pejovića u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Novaković pogotkom sa centra.

Domaći sastav je organizovanije ušao u meč, a do prednosti su došli pogotkom Pejovića. Igrao se drugi minut nadoknade prvog poluvremena kada je posle udarca fudbalera domaćih lopta uzdrmala prečku, a na pravom mestu našao se Pejović koji je glavom iz neposredne blizine pogodio mrežu.

Konačan rezultat postavio je Martin Novaković u 64. minutu. Pomenuti fudbaler je remek-delom rešio susret, pošto je mrežu rivala pogodio sa centra igrališta! Grafičar je izveo slobodan udarac, spetljali su se igrači u poslednjoj liniji, Novaković je oduzeo loptu, primetio da je golman napustio gol-liniju i preciznim udarcem poslao loptu u mrežu.

Trijumf u ovom kolu zabeležila je i ekipa OFK Beograda koja je savladala Jedinstvo iz Uba rezultatom 2:1, i to posle preokreta. Gosti su poveli u 58. minutu pogotkom Dimitrića, da bi Stoisavljević golovima u 83. i 87. minutu doneo pobedu svom timu.

U ostalim mečevima Metalac je savladao Radnički rezultatom 3:2, dok je duel između Dubočice i užičke Slobode završen nerešenim rezultatom – 1:1.