logo transparend vojvodina uzivo

,

Luka Gligorić iz Pančeva vicešampion Srbije u kros duatlonu i juniorski prvak Srbije

PANČEVO – Luka Gligorić iz Triatlon kluba Tamiš iz Pančeva osvojio je titulu vicešampiona Srbije pošto je završio kao drugoplasirani takmičar u apsolutnoj konkurenciji na Prvenstvu Srbije u kros duatlonu „4. dabrova trka Zasavica“. Luka je ujedno postao i juniorski prvak Srbije.

U specijalnom rezervatu prirode Zasavica pored Sremske Mitrovice održano je 1. aprila prvenstvo Srbije u kros duatlonu, discipline triatlona koja podrazumeva trčanje i vožnju MTB bicikala na distancama 3km trčanja, 10km bicikla i 2km trčanja.

Specifičnost ove discipline je ta što se takmičenje održava van uređenih terena, drumova ili staza za vožnju i trčanje već u uslovima slobodne prirode.

Triatlon klub Tamiš iz Pančeva je na ovoj trci nastupio sa 21 triatloncem i ostvareni su zapaženi rezultati. Najuspešniji je bio Luka Gligorić koji je poneo titulu vicešampiona Srbije pošto je završio kao drugoplasirani takmičar u apsolutnoj konkurenciji. Luka je ujedno postao i juniorski prvak Srbije.

Uspešni su bili i sledeći takmičari:

– mlađi pioniri: Dragan Tomić drugo mesto, Miodrag Tomić treće mesto.
– mlađe pionirke: Mia Kajalić drugo mesto.
– kadeti: Novak Perišić treće mesto.
– mlađi kadeti: Petar Savić prvo mesto.
– kadetkinje: Nađa Stančul treće mesto.
– AG3 žene: Vladislava Milčić treće mesto.
– AG2 žene: Danijela Stanković prvo mesto.
– AG4 muškarci: Dušan Lukić prvo mesto.
– AG3 muškarci: Marjan Lukić drugo mesto.
– under23 muškarci: Jovan Supurović drugo mesto.
– juniori: Bogdan Jelača drugo mesto.
– mlađi juniori: Stefan Jelača drugo mesto.

Sezona će biti nastavljena 9. aprila trkom Kupa Srbije u sprint duatlona koja se održava u Vršcu.