Liga šampiona: Čudesno veče, Liverpul dao sedam golova, Salah tri za pet minuta, ludi remi u Barseloni!

Čak 30 golova na šest utakmica večeras!

Četvrto kolo Lige šampiona doneo nam je moguće i najuzbudljiviji dan ove sezone, kišu golova na svim stadionima i čudesnu utakmicu u Kataloniji gde je Barselona, uz dramu koju samo fudbal može da režira, odigrala tek 3:3 sa Interom.

Taj epilog daje „neroazurima“ bolje izglede da odu u nokaut fazu takmičenja iz grupe u kojoj je Bajern osigurao lidersku poziciju večerašnjim demoliranjem Viktorije Plzenj 4:2.

Liverpul je, uprkos vođstvu Rendžersa, pobedio u Glazgovu sa čak 7:1 uz het-trik rezerviste Muhameda Salaha za samo pet minuta.

Kad je osetio „krv protivnika“, Liverpul nije stajao, želeo je da pokaže da je i dalje onaj moćan tim koji „melje“ kad mu protivnik ostavi prostora, kada prestane da igra. Salah je bio neumoljiv iako je ušao sa klupe, pošto je dotad Firmino završio posao.

Egipćanin je grogiranog rivala „patosirao“ golovima u 76. 80. i 81. minutu, za kraj vanserijske partije asistirao Eliotu za poražavajućih po „Policajce“ 7:1!

U isto vreme, u Kataloniji, Barselona i Inter opravdali su epitet derbija kola, odigrali za sve fudbalske sladokusce, u meču koji će se pamtiti – 3:3.

Ovaj epilog ide na ruku Italijanima, jer su i dalje na bezbednoj udaljenosti od Ćavijevog sastava, kome će u poslednja dva kola biti potrebno čudo da se nađe u osam najboljih u Evropi. Barsa je povela, ali su gosti pokazali čvrstinu i kreaciju u nastavku, „okrenuli“ preko Barele i Martineza, imali i 3:2 u 89. minutu preko Gosensa, ali je kralj strelaca Levandovski sa dva gola, za 2:2 i 3:3 potvrdio ekstraklasu i doneo nadu Kataloncima da mogu dalje.