Ličšević po prvi put seniorski prvak države

SOMBOR – Proteklog vikenda, u organizaciji Rvačkog kluba „Radnički“ Sombor, održano je prvenstvo Srbije u rvanju za seniore grčko – rimskim stilom.

Učešće je uzeo 121 takmičar iz 22 kluba, a takmičenje je otvorio zamenik gradonačelnika, Milan Stakić. Rvački „Radničkog“ su nastupili sa 11 takmičara i osvojili tri medalje. Najuspešniji među njima bio je Stefan Liščević koji je u kategoriji do 63 kg po prvi put postao seniorski prvak Srbije u grčko – rimskom stilu. Stefan se za ovo takmičenje pripremao mesecima, da bi posle tri pobede ušao u finale, te se u finalu sastao sa reprezentativcem Srbije Berkecom, kojeg je pobedio 4:3. On je pokazao da se upornost, redovan trening i trud na kraju isplaei.

Bronzanim medaljama okitili su se iskusni Srđan Kovač do 55 kg, kao i mladi Kristian Dobi do 60 kg.

U borbi za medalju našao se i Danijel Špoljarić do 60 kg koji je stigao je do polufinala, međutim povreda ga je omela, pa je završio takmičenje na četvrtom mestu. Između ostalih, za Klub su nastupili sledeći takmičari: Ratko Marinković, Milan Tolić, Mihajlo Stričević, kao i kadeti: Milan Majski, Simon Krstić, Srđan Todorović i Đan Bordž.

Rvački savez Srbije je pohvalio Rvački klub „Radnički“ Sombor, kao odličnog organizatora. Ujedno, ovo je bila stogodišnjica od prvog takmičenja rvanja u grčko – rimskom stilu, koje je i takođe održano u Somboru davne 1924.godine.