,

Lena Zorić završila nastup na Evropskom prvenstvu

SOMBOR – Lena Zorić, mlada atletičarka Atletskog kluba „Maraton“, završila je nastup na Evropskom prvenstvu za mlađe juniore, koje je proteklih dana održano u slovačkom gradu Banska Bistrica.

Ona je trećeg dana Prvenstva nastupila u prvoj polufinalnoj trci na 800m. Trku je istrčala u vremenu od 2:12.16, što joj je na kraju donelo 16. mesto.
U drugoj polufinalnoj trci pobedila je Tara Vučković, koja je sa rezultatom 2:07.02 izborila mesto u finalu, gde je u dramatičnom finišu trke na 800 metara, zauzela je četvrto mesto novim nacionalnim rekordom za mlađe juniorke, koji sada iznosi 2:04.54. Tara je pokazala izvanrednu izdržljivost i snagu, postavljajući novi standard za buduće generacije.
Na Prvenstvu Evrope za mlađe juniore, naša reprezentacija je ostvarila izvanredne uspehe, postavivši četiri nova nacionalna rekorda i osvojivši tri sjajne medalje. Aldin Ćatović osvojio je srebrnu medalju u trci na 1.500 metara, a postao je prvak Evrope u trci na 3.000 metara, postavivši rekord šampionata vremenom od 8:07.03. Vuk Šolaja osvojio je bronzanu medalju u skoku uvis, preskočivši 2.08 metara.
„Ovi rezultati svedoče o ogromnom talentu, posvećenosti i radu naših mladih atletičara, koji su još jednom pokazali da su među najboljima u Evropi“, navodi se u saopštenju Srpskog atletskog saveza.