Legendarni fudbaler opleo po Barseloni: „Ne možete da dajete lažnu nadu…“

Barselona ne briljira poslednjih godina u španskom prvenstvu, a i pored promene uprave stari problemi su ostali. Naime, katalonski gigant najviše problema ima na polju finansija, dok i rezultati nisu na najvišem nivou iako su ciljevi pred start svake sezone najviši.

Ovakvo stanje u slavnom klubu nikako ne prija navijačima i bivšim fudbalerima, te je na probleme ukazao i Đerar Pike.

Legendarni fudbaler je dres Barselone nosio u periodu od 2008. do 2022. godine i osvojio sve što se osvojiti može.

– Ono što ljudi želje jeste da znaju istinu, pravo stanje u Barseloni i da se suoče sa njom. Ako je realnost ‘takva i takva’, onda treba da se i kaže kakva je. Ne možete da dajete lažnu nadu, da prodajete maglu i kažete: ‘Osvojićemo Ligu šampiona’. A, zapravo nemate novca da biste se takmičili. Ne znam kakva je trenutno situacija u klubu, ali mislim da bi članovi voleli da znaju istinu – rekao je Đerar Pike.