Lajpcig išamaran kod kuće, ne pomaže ni najbolji hrvatski defanzivac

Majnc potukao „Bikove“ 3:0

Fudbaleri Red Bul Lajpciga moraće mnogo bolje ako misle u u Ligu šampiona naredne sezone. Ovako, posle dva poraza, od kojih je ovaj u subotu popodne bio prilično bolan, teško da će se naredne sezone odmeravati sa najboljim timovima na Starom Kontinentu. Majnc je prilično šokirao domaći sastav pobeom od 3:0 i nastavio da se probija na tabeli.

Gosti su sada osmi sa 40 bodova, Red Bul je ostao pet, dakle van je zone Lige šampiona sa 45 bodova, istina nije Frajburg predaleko odmakao (47), mada ima meč manje i priliku da se još više distancira od Lajpciga

U prethodnoj rundi „Bikovi“ su poraženi i od Bohuma u gostima u još jednom meču u kojem nisu postigli gol.

Strelci za Majnc bili su Markus Ingvartsen u 9. minutu, Ludovik Ahork je pogodio u 62, da bi pet minuta kasnije tačku na veliku pobedu gostiju stavio Dominik Kor.

U isto vreme, Union Berlin nastavlja da živi san koji deluje sve lepše kako ide sezona.

Berlinci su kod kuće u ovoj rundi bili sigurni, autoritativni i ubedljivi, porazili su poslednjeplasirani Štutgart 3:0 i dodatno se primakli vodećem dvojcu Borusiji i Bajernu koji od 18:30 igraju jedni protiv drugih u bici za titulu.

Union za to vreme vreba iz prikrajka, juri se Liga šampiona koja je sve izvesnija, ali nema dileme da će ova sjajan grupa pritiskati do samog kraja i čekati kikseve najvećih favorita za titulu.